Göğüs Silikon

Göğüs Silikon

Kadınlarda göğüslerin normalden daha az hacme sahip olması  genetik nedenli olabilir. Doğum sonrasıda hacim kayıpları yaşanabilir. Göğüs büyütme ankara operasyonu ile istenen hacme kavuşulabilir.

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 1-1.5 saat sürer. Çeşitli kesilerden yapılmakla beraber göğüs altından yapılan yaklaşık 4-5 cm lik kesi sık kullanılmaktadır. Silikon protez buradan konulur. Yeterli dokusu olanlarda kasın üzerine olmayanlarda ise kasın altına konmaktadır. Kas altı plan gençlerde daha sık tercih edilebilir. Hasta 1 gece hastanede yatar. Bandaj takılmaktadır.

İyilileşme kişiler arası değişkendir. Genelde 1 hafta on gün arasında günlük hayata daha kolay adapte olunur. Silikon protezler yuvarlak olabilir. Damla şekilli olabilir. Göğüs durumunuz genelde tercihte etkildir. Cerrahın tecrübesi de önemlidir. Ama asıl önemli olan hastaya doğru boyutta protezi koymak ve açılan boşluğun uygun, simetrik olmasıdır. Çok yukarıda ve aşağıda olmaması gerekir. Göğüs çapınıza uyabilecek protez konmalıdır. Operasyon öncesi hastalardan genelde usg ya da yaşı uygunsa mamografi istenir. Protez göğüs dokusu altına konulur bu nedenle bu işlem teorik olarak   emzirmeyi etkilemeyebilir.

Göğüs büyütme Ankara toparlama operasyonları ile de beraber yapılabilir. Bunu durumunuz belirleyecektir. Her ne kadar estetik bir operasyon olsa da cerrahi bir girişimdir. Kanama enfeksiyon vb durumlar yaşanabilir. En doğru bilgiyi internetten değil plastik estetik cerrahi uzmanlarından almanız faydanıza olacaktır.

Kaynak: Göğüs büyütme Ankara


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz