Göğüs Sıkılaştıran Öneriler ve Tarifler

Göğüs Sıkılaştıran Öneriler ve Tarifler

İlerleyen yaşlarda göğüslerde oluşan sarkma problemi, tamamen doğal olduğu için endişe gerektirmez. Bu sorunun önüne geçebilmek için, pahalı kozmetik ürünleri satın alabilirsiniz. Ancak o kadar para heba etmeden önce, evde uygulayabileceğiniz yöntemler olduğunu bilmeniz gerekiyor. Tamamen doğal olan bu yöntemler sayesinde, göğüs sarkmasının önüne geçmeniz mümkün.

 

Buz Masajı

Göğüsleri sıkılaştırdığı bilinen yöntemlerin başında, buz masajı geliyor. Yapacağınız soğuk kompress nedeniyle dokular kasılacak ve bu da göğüslerin daha dik durmasını sağlayacaktır. Bunun için 2 adet buz küpüyle, göğüs çevrenize dairesel hareketlerle masaj yapmanız yeterli olur. Bu süreyi 1 dakika olarak belirlemelisiniz. Masajın ardından göğüslerinizi kurulamalı ve uygun bedende bir sütyen giymelisiniz. Bu şekilde arkanıza yaslanarak, 30 dakika dinlenin. Gün içinde bu işlemi iki kez tekrar ederseniz, ilerleyen süreçlerde göğüslerinizin sıkılaşmaya başladığını fark edeceksiniz.

Salatalık ve Yumurta Sarısı Kürü

Göğüslerin sarkıklığını yok eden en etkili tariflerden biri, salatalık ve yumurta sarısı kürüdür. Salatalığın cilt rengini açıcı özelliği olduğu bilinir. Yumurta sarısının içeriğinde ise, göğüs sarkmasını tedavi eden vitamin ve proteinler yer almaktadır. 1 Adet yumurta sarısı ve 1 adet salatalığı blenderdan geçirerek yapacağınız bu içeceği tüketerek, göğüs sarkmasını engellemeniz mümkün.

Patates Suyu Maskesi

Bu maskeyi hazırlamak için 2 adet orta büyüklükte patatesi, bir blendardan geçirin. Elde ettiğiniz patateslerin suyunu çıkarın. Bunun için ellerinizi ya da bir tülbenti kullanabilirsiniz. Patates suyuyla gece yatmadan önce, göğüslerinize narin bir şekilde masaj yapınız. Bu uygulamayı düzenli olarak her gece devam ettirirseniz, göğüslerinizin sıkılaştığını ve daha dik bir hal aldığını fark edersiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz