Göbek Oluşmasını Önlemek İçin İpuçları

Göbek Oluşmasını Önlemek İçin İpuçları

Kilo almak ve o kiloları vermeye çalışmak, hemen hemen her bayanın derdidir. Türk kadınları, özellikle göbek bölgelerindeki yağlanmalardan şikayetçi olduğundan, çoğunlukla göbeklerinden kurtulmaya uğraşırlar fakat bu oldukça zordur. Çünkü göbek bölgesi, spor yaparken bile yeterince hareket etmeyen bir bölge olduğundan, göbeklerden kurtulmak genelde en zor olan şeylerden biridir. Eğer zamanında bu bölgede kas oluşumu meydana gelmediyse işiniz daha zordur çünkü kilo aldığınızda ilk olarak göbek bölgenizden almaya başlarsınız. Göbek bölgesinde oluşan yağlanmaları engellemek için aşağıda bahsedeceğimiz bazı ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Öncelikle, öğünlerinizi kesinlikle atlamamanız gerektiğini unutmayın. Sabah kahvaltınızı olabildiğince erken yapıp öğünün sağlıklı ve doyurucu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sabah canınız istemediği için az yiyerek öğlen o açığı ve açlığı kapatmaya çalışmanız, kilo almanıza neden olacaktır. En fazla kalori alabileceğiniz öğün kahvaltıdır. İyi yapılmış bir kahvaltı, gün boyu sizi tok tutacak ve enerjinizi kaybetmemenizi sağlayacaktır.

Rejim yapmaya başladığımızda, hemen ekmeği ve karbonhidratı keseriz fakat aslında bu durum doğru değildir. Vücuttaki yağı yakmadığınız sürece, sadece sebzeyle beslenseniz de sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün değildir. Karbonhidratı hayatınızdan çıkarırsanız, sadece kaslarınız eriyecektir; unutmayın. Az bir miktarda karbonhidrat tüketmeniz, sizin için daha sağlıklı olacaktır.

smart-diyet

Hareket etmeyi daha çok hayatınıza sokmanız gerekmektedir. Göbek bölgeniz, diğer bölgelere oranla en az hareket eden yerlerden biri olduğu için o bölgede yağlanma olması aslında doğaldır. Göbek bölgenizi hareket ettirecek egzersizler, sizin için aç kalmaktan daha etkili olacaktır. Mesela müziği açarak dans etmeye başlayabilirsiniz!

Diyet ürünler, çok az kaloriye sahip olduğu düşünülerek sık sık kullanılır fakat aslında normal bir ürünle arasında çok az bir kalori farkı vardır. “Nasıl olsa kalorisi düşük ve diyet bir ürün” diye düşünerek diyet atıştırmalıkları sürekli tüketmeniz, son derece yanlıştır. Diyet yaparak yediğiniz salatanın içine tat katması için sos koyarsanız, salatanın kalorisini değil, sosun yüksek kalorisini alırsınız!
Yemek yediğimizde çöken o ağırlığa kapılıp biraz kestirmek, uzanmak ya da uzun bir süre oturmak; son derece yanlıştır. Yemek yedikten sonra kesinlikle uyumamanız gerektiğini unutmayın.

Uzmanların söylediklerine göre yemekten sonra hemen yürüyüş yapmak da sakıncalı bir durum. Bu yüzden tempolu yürüyüşler ya da tam tersi yemek sonrası kestirmeler hayatınızdan tamamen çıkmalı! Ev içinde yapacağınız sofrayı toplamak gibi küçük hareketler, metabolizmanız açısından en iyisi olacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz