Göbek Eritme Yolları Nelerdir?

Göbek Eritme Yolları Nelerdir?

Göbek bölgesinde yağlanma, genellikle yaşla birlikte artış gösteren ve istenmeyen bir durumdur. Ayrıca göbekteki yağlar sağlığın bozulduğunun bir göstergesi olduğu için de istenmemekte ve göbek eritme yolları aranmaktadır. Büyük bir göbeğe neden olan başlıca faktörler ise şunlardır:

Genetik benzerlik, şeker hastalığı, troid problemleri, polikistik over sendromu, menopoz, andropoz, vs. Ayrıca görevlerinden biri de yağ yakmak olan cinsel hormonların yaşla birlikte azalması da göbek yağlanmasını artırmaktadır.

Göbek Eritme Yolları

Diyetisyenlerin ve kalp ve damar uzmanlarının göbek eritmek için yaptığı tavsiyeler şunlardır:

Sabahları aç karnına içilecek limonlu su, büyük bir göbeğin baş düşmanlarındandır. Bunu bir alışkanlık haline getirmek, kısa zamanda zayıflamanızı sağlayacak hatta kanınızı temizleyecektir. Aç karnına sulu içecekler midenizi bulandırıyorsa üzerine biraz limon sıkılmış çeyrek demet maydanoz da tüketebilirsiniz.

Organik ve mevsiminde tüketilen domates suyu, göbek yağlarını eritmekte fazlasıyla etkilidir. Öğleden sonra bir bardak domates suyu içmek, göbeğe elveda demenin formüllerinden biri. Bu 3 gıda 1 ay boyunca kullanıldıktan sonra 10 gün ara verilerek tekrar 1 ay uygulanacaktır.

Göbek eritme yolları arasında çiğ badem tüketmek de yer almaktadır. Karın ve bel bölgesindeki yağları eritmekte usta olan badem, kötü kolesterolü de azaltmaktadır. Obez kişiler üzerinde yapılan deneylerde, bu kişilerin 12 haftanın sonunda hem göbeklerinden hem kötü kolesterolden kurtuldukları gözlemlenmiştir.

Sonuç olarak ; göbek eritme yolları içerisinde en kalıcısının yağ yakıcı gıda alımıyla beraber bol bol yürüyüş ve egzersiz olduğunu da eklememiz gerekir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz