Gerçek İnci Nasıl Ayırt Edilir?

Gerçek İnci Nasıl Ayırt Edilir?

Çok uzun yıllardır saflığın ve asaletin sembolü olmayı başaran inci,  günümüzde popülerliğini korumayı başaran nadide güzelliklerden biridir. Ancak çok fazla ilgi görüyor olması haliyle sahtelerinin de piyasada çok fazla bulunmasını beraberinde getiriyor. Üstelik çıplak gözle bakıldığında sahte bir inci ile gerçek inciyi birbirinden ayırt etmenin gayet zor olduğunu da söyleyebiliriz.  İşte bu noktada gerçek ile sahte inciyi ayırt etmenin yöntemlerinin neler olduğu merak ediliyor.

Öncelikle bunun birkaç farklı yöntemle gerçekleştirildiğini belirtelim.  Bunlardan ilki inciyi bir süre ateşe tutmak olacak. Şayet elinizdeki gerçek bir inciyse herhangi bir renk değişimi, erime, deforme olma gibi  sorunlar yaşanmaz. Sadece ateşe tutma nedeni ile inci üzerinde is oluşabilir.  Ancak temiz bir bezle sildiğinizde incide herhangi bir renk değişimi olmadığını görebilirsiniz. Eğer laboratuvar ortamında inciyi test etme şansınız yoksa ve gerçek olup olmadığını merak ediyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Bir diğer yöntem de kazıma metodu olarak biliniyor. Gerçek incilerin üzerinde çok sayıda katman bulunur. Kesici bir alet ile incinin yüzeyini hafifçe kazıdığınızda  katmanın soyulduğunu fark edebilirsiniz. Eğer gerçek inci ise  katman yeniden çıkacaktır. Ancak bir süre sonrasında kazandığınız yüzeyinin aynı kaldığını fark ediyorsanız  bu durumda elinizdeki incinin gerçek olmadığını düşünebilirsiniz. Orijinal yani gerçek incilerde yüzlerce katman bulunduğu için üst katmanları soyduğunuzda yeniden o katman kendiliğinden oluşur.

Eğer bu tür yöntemlerle zaman kaybetmek istemiyorsanız ve aynı zamanda gerçek bir inci set satın almak isterseniz  rotanızı altınbaş internet sitesine çevirebilirsiniz.  Çünkü Altınbaş’ın inci setleri son derece şık bir görünüm sergiliyor olması ile birlikte fiyatlarının makul seviyede tutuluyor olmasıyla da dikkat çekiyor. Bu tasarımlar gerçek inciler kullanılarak hazırlanıyor ve böylelikle sahte inci satın almak istemeyenler gönül rahatlığı ile rotasını bu tasarımlara çevirebiliyor.

Üstelik  inci kullanılarak dizayn edilen tasarımların  tamamını modaya ve trendlere uygun olduğunu da belirtebiliriz. Oldukça zengin bir model seçeneği yelpazesi sunuluyor olması da  herkesin kendi tarzına ya da zevklerine uygun bir model seçimi yapabilmesine olanak tanıyor. Bu nedenle geç kalmadan siz de inci set çeşitlerini mercek altına almaya başlayınç


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz