Gençlik ve Güzellik İksiri Besinler!

Gençlik ve Güzellik İksiri Besinler!

Genç kalmak ve güzel bir cilde sahip olmak, temelden doğru bir beslenmeye bakıyor. Kozmetik ürünlerle edineceğiniz güzellik ve gençliğin yanı sıra, gençlik ve güzellik iksiri besinler tüketerek kalıcı bir etki sağlayabilirsiniz. İşte o besinler;

Biber
Yaz aylarında bolca tüketebileceğiniz sebzelerden biri olan biber, yine o aylarda güneş nedeniyle göz çevresinde oluşan kırışıkların giderilmesine fayda sağlar.

Nar
Cilt güzelliği ve genç bir cilt için, kan akışının dengede olması çok önemli. Nar bunun için en ideal besinlerden biridir. Kırışıklık oluşumunu engelleyen nar, oluşan kırışıkların yok olmasını sağlayacaktır.

Havuç
Vücut için faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz havuç, tam bir A vitamini deposudur. Bu da cildin pürüzsüz bir hal almasına ve güneşin etkilerinden korunmanıza yardımcı olacak besinin, havuç olduğu anlamına gelmektedir.

Esmer Pirinç
Birçok evde beyaz pirinç kullanılırken, esmer pirincin faydalarından bahsetmek fikrinizi değiştirebilir. Cildin yaşlanma sürecini geciktiren esmer pirinç, hücresel yenilenmeyi ve sindirim sisteminin düzene girmesine yardımcı olan bir besindir.

Su
Hayatın olmazsa olmazı, yaşamın kaynağı olan en önemli ihtiyaç sudur. Vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlayan su, vucudun nem dengesini korumasını sağlar. Cilt elastikiyetini de koruyan su, erken yaşta kırışıklık oluşmasının önüne geçer. Bu yüzden mutlaka su tüketmeye özen göstermelisiniz.

Sarımsak
Doğal antibiyotik olarak bildiğiniz sarımsak, vücut sağlığı için en önemli besinlerdendir. Bunun yanı sıra cildin toksin attırıcı özelliği bulunan sarımsak, serbest radikallerle de savaşan bir besindir.

Ceviz
Her evin olmazsa olmazı, omega-3 yağ asidi deposu olan cevizi günde 3-4 tane tüketmeniz önerilir. Bu da cildinizin esneklik oranını düzenleyerek, kırışıklık oluşumunu engelleyecektir.

Kakao
Aromatik tadı ve nefis kokusuyla, mutfakların olmazsa olmazlarından biri de kakaodur. Kakao cildin nem ihtiyacını karşılar ve vücuttaki şişlikleri yok eder. Bu nedenle güzelliğinize güzellik katmak için, her gün bir parça çikolata tüketebilirsiniz.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz