Fondötenin Cilde Zararları

Fondötenin Cilde Zararları

Makyaj, pek çok kadın tarafından yapılmaktadır. Hatta çalışan kadınlar her gün düzenli olarak makyaj malzemesi kullanımı gerçekleştirmektedir. Pudra, allık, rimel, ruj, göz kalemi ve fondöten de makyaj malzemeleri arasında olmazsa olmazları oluşturmaktadır. Elbette her makyaj malzemesinin zararı farklıdır. Ancak en çok zararı da kuşkusuz fondöten sağlamaktadır. Fondötenin zararları ve yapılması gerekenler aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Fondötenin Bilinen Zararları ve Yapılması Gerekenler

Fondötenin zararları arasında ilk sırada cildi havasız bırakması yer almaktadır. Her gün düzenli olarak kullanılan ve cildin tamamına yayılan fondötenler cildin hava almasını engellemektedir. Bu durum da tenin erken yaşlanmasına ve kırışmasına neden olmaktadır.

Fondöten, bilinmedik markalar tarafından kullanıldığı takdirde ciltte kalıcı hasarlara neden olabilmektedir. Bu nedenle bir markanın ürünü alındığında mutlaka cildin küçük bir bölgesinde alerji testi yapılmalı, sonrasında kullanılmalıdır.

Fondötenin zararları arasında en yaygın olanı ciltte sivilcelere neden olmasıdır. Uzun süre boyunca ciltte kalan ve gözenekleri kapatan fondöten, zamanla sivilce ve siyah oluşumuna neden olmaktadır. Oluşan bu sivilceler fondöten kullanımı devam ettiği sürece yinelemeye ve yayılmaya da devam etmektedir.

En önemli nokta ise fondötenin temizlenmemesinden kaynaklanan faktörlerdir. Yüzdeki pek çok kalıcı izler ve sivilceler fondötenden kaynaklanmaktadır. Yağlanmalara neden olan bu ürün her gece ciltten temizlenmeli ve uyku esnasında cildin hava alması sağlanmalıdır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz