Evde Pratik Maske Tarifleri

Evde Pratik Maske Tarifleri

Özellikle kadınların en büyük arzusu, hem sağlıklı hem de güzel bir cilt sahibi olmaktır. Bunun için tonlarca para harcayabilir, birçok bakım ve kozmetik ürünü edinebilirler. Ancak güzelliğin bedeli bu kadar pahalı olmamalı! Evde hazırlayabileceğiniz, kolay, ucuz ve pratik maskeler sayesinde, güzelliğinizi korumanız mümkün.

 

Pratik ve Ucuz Maske Tarifleri

Çilek Maskesi
8-10 Adet çileği ezerek püre haline getirin. Üzerine birkaç kaşık yoğurt, bir tatlı kaşığı bal ve birkaç damla limon suyu ekleyerek iyice karıştırın. Bu maskeyi 20 dakika buzdolabında bekletin. Hazır hale gelen maskeyi yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın. Bu maske cildinizin parlaklığını arttıracaktır. Çilek maskesini, haftada ya da 15 günde bir uygulayabilirsiniz.

Bal Maskesi
İki çorba kaşığı bir kaba alın. Balın akışkan kıvamda olmasına özen gösterin. Üzerine 15 damla limon suyu ekleyin. İki malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün. 20 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Bu maske hem cildinizin genç kalmasını sağlayacak hem de cilt kuruluğunu yok edecektir. İçinde limon suyu barındırdığı için, 15 günde bir uygulanması faydalı olacaktır.

Avokado Maskesi 
Avokado ile birçok maske hazırlayabilirsiniz. Ancak en etkili olanı, yoğurtla yapılandır. Bunun için yumuşak bir avokadonun yarısını püre haline getirin. İçine 2 kaşık süzme yoğurt ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürerek, 10 dakika kadar bekletin. Ardından ılık suyla durulayın. Bu maske cildinizi yumuşatır ve sivilce problemlerinizi giderir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz