Evde Makyaj Sabitleyicisi Yapımı

Evde Makyaj Sabitleyicisi Yapımı

Makyajınızın cildinizde uzun bir süre kalmasını ve asla akmamasını istiyorsanız, evinizde yapabileceğiniz bir doğal makyaj sabitleyici sprey sayesinde bunu başarabilirsiniz.

Gün boyu çeşitli etkenlerden dolayı makyajınız akabilir veya bozulabilir. Bunu önlemek için de sprey şeklinde makyaj sabitleyiciler bulunmaktadır. Pek çok kozmetik markasının piyasaya sürdüğü bu tür ürün var ancak içerdikleri kimyasallar nedeniyle çok da güvenilir sayılmıyor. Makyaj ürünlerindeki kimyasalların çoğunluğu göz önüne alındığında, makyaj sabitleyicisinde de kimyasallar bulunması, cildinize aşırı miktarda zarar verebilir.

Makyaj Sabitleyicisi Yapımı

Malzemeler
Gliserin
Doğal gül suyu
Sprey şişesi

Yapımı:  Bir ölçek gliserin ve iki ölçek gül suyunu sprey şişesinin içerisinde iyice karıştırın.

Kullanımı: Makyaj sabitleyici spreyinizi kullanmadan evvel mutlaka iyice çalkalayın ve makyajlı yüzünüze yaklaşık 15 cm mesafeden gözlerinizi kapattıktan sonra püskürtün. Bu karışımı  hazırladıktan sonra ise bir iki ay serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz