Evde Doğal Dudak Peelingi

Evde Doğal Dudak Peelingi

Özellikle kış aylarında dudak çatlamaları, soyulmaları vb. sorunlarla karşı karşıya kalmaktayız. Bu nedenle dudaktan ölü deri tamamen atılmalı ve iki haftada bir bu döngü yenilenmelidir. Ben size evde kolaylıkla hazırlayıp uyguladığım ve kesinlikle iyi sonuçlar aldığım bir dudak peelingi’ni anlatacağım.

Yararlarından bahsetmem gerekirse, dudaklarınızdaki ölü deriden kurtulacak ve yumuşak dudaklara kavuşacaksınız. Aynı zamanda eğer bu karışımı düzenli olarak uygularsanız güzel bir dudak bakımı olarak size olumlu dönütlerde bulunacaktır.

Gerekli olan malzemeler: Toz şeker, zeytinyağı, bal, küçük bir kâse (Peeling’inizde koku olmasını isterseniz çok az bir miktarda vanilya da ekleyebilirsiniz.)

Hazırlanışına geçelim: Bir yemek kaşığı toz şekeri kasemize koyuyoruz. Daha sonra bir çay kaşığı zeytinyağı ekliyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Karışıma yarım çay kaşığı bal ekliyoruz ve birbirlerine karışıp homojen bir görüntü olana kadar karıştırıyoruz. Peeling’iniz hazır.

Uygulanışı: Parmağınızı kaseye batırın ve peeling karışımınızdan alın. Daha sonra dudağınıza yayın ve fazla bastırmadan dudaklarınıza masaj yapın. Bunu yaparken parmağınız yerine diş fırçası da kullanabilirsiniz.

Daha sonra dudaklarınızı ılık suyla yıkayın ve bastırmadan kurulayın. Benim size önerim, kullanıyorsanız dudak balmınızı çok olmamak kaydıyla dudaklarınıza uygulayın. Benim önerimNivea’nın Hydro Care balmı. Oldukça az katkı maddesi içeriyor ve başarılı bir nemlendirici.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz