Evde Doğal Deodorant Yapımı

Evde Doğal Deodorant Yapımı

Gün boyu sarf edilen enerji, tempolu bir hayat kişinin ter bezlerinin çalışmasına sebep olmaktadır. Bu da ilerleyen saatlerde, vücutta hoş olmayan bir kokunun oluşmasına neden olur. Bu nedenle parfüm ve deodorantın, kişilerin hayatındaki yeri ve önemi büyüktür. Cildinizin güzel kokması size öz güven kazandıracağı gibi, çevrenizin beğenisini kazanmanıza da katkı sağlayacaktır. Pahalı deodorant ve parfümler kullanmak yerine, evde makul bir bütçe ayırarak kendi deodorantınızı hazırlamaya ne dersiniz? Hem doğal hem de içeriğini bildiğiniz bir deodoranta, kesinlikle hayır diyemeyeceksiniz! İşte evde doğal deodorant yapımı;

Bitkisel Deodorant Tarifi

Malzemeler
10 Damla Lavanta Yağı
5 Damla Adaçayı Yağı
100 ml Elma Sirkesi
50 ml Maden Suyu

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri verilen ölçülerde olmak kaydıyla, bir kase içine alın ve iyice karıştırın. Karışımı temiz bir sprey şişesine doldurun. Bu deodorantı dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Saklamak için serin yerleri tercih ederseniz, deodorantın ömrü uzun olacaktır.

Deodorantınızı hazırlarken, içeriğine sevdiğiniz yağları ve esansları eklemeniz mümkün. Sedir yağı, yasemin yağı, gül yağı, ıtır yağı gibi özel kokulara sahip yağlardan faydalanarak, farklı kokularda dedoarantlar hazırlayabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz