Evde Cilt Bakımı

Evde Cilt Bakımı

Günümüzde pek çok kişi, güzellik merkezlerine gitmek yerine cilt bakımlarını evde yapmayı tercih ediyor. Bunun başlıca sebebi ise güzellik merkezlerinin cep yakan fiyatları. Buna rağmen evde yapılması hiçbir fark yaratmamakla birlikte güzellik merkezleri ile aynı işlemler uygulanıyor. Cilt bakımında dört ayrı aşama bulunmaktadır. Bunlar arasında temizleme, tonikleme, nemlendirme ve maske yer almaktadır.

Temizleme cilt bakımının en temel aşaması olarak yer alır. Cildin neme duyduğu ihtiyaç sebebi ile düzenli bir şekilde yıkanmalı ve nem dengesi sağlanmalıdır. Sabun ile yıkamalarda da zeytinyağlı veya nemlendirme özelliği olan sabunlar kullanmak cilde oldukça iyi gelecektir. Öte yandan temizleme jeli de tercih edilebilmektedir.

Tonikleme

Ciltte herhangi bir siyah nokta veya sivilce oluşumuna mahal vermemek için tonik kullanılması gerekmektedir. Bu sayede gözenekler arındırılır. Tonikleme işleminde doğal bir tonik görevi gören ise gül suyudur. Gül suyunu, bir parça pamuğa dökerek kolayca uygulamak mümkündür. 15-20 dakika sonra ise su ile durulamak gerekmektedir. Bir diğer doğal tonik özelliği ise papatya suyunda bulunmaktadır.

Nemlendirmeye Özen Gösterin

Cildin en büyük ihtiyaçlarından biri de nemdir. Bu nedenle cilt tipine en uygun nemlendirici seçilmelidir. Özellikle yağlı bir cilt sahibi kişiler için su bazlı nemlendiriciler daha iyi sonuç vermektedir. Maske Cilt bakımının son aşaması olan maske ise cilt tipi ve ihtiyacına göre belirlenmeli ve bu şekilde uygulanmalıdır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz