Evaze Gelinlik Modelleri

Evaze Gelinlik Modelleri

Özellikle Türk toplumunun genelinde olduğu gibi kısa ya da orta boylu hanımların tercih ettiği evaze gelinliklerin modası hiç geçmiyor.

Dar kalıplı A tipi eteği ile oldukça dişi duran evaze gelinlikler,  vücudu güzel bir forma  kavuşturuyor.  Ayrıca  model olarak da geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor.

 

Kuyruklu evaze gelinlikler
Kuyruk detaylı evaze gelinlikler, gelinlere asil bir görünüm veriyor. Zarif bayanların kişiliklerine de uygun kuyruklu evaze modellerin kalp ya da straptez üstlü modelleri bir hayli revaçta. Sade ve kalp dekolteli modellerde kullanılan tül detayı ile kuyruklu evaze etek daha da hareketlendiriliyor.

Katlı Evaze Gelinlikler
Vücut hatları düzgün ve kum saati bedene sahip hanımlara en çok yakışan gelinlik modeli katlı evaze kesimlerdir. İnce askılı, derin dekolteli, bele oturan ve etekte kat verilmiş gelinlik modellerini giymek cesaret istese de bu modellerin gelinlikler içinde ayrı  bir yeri olduğu kesin. Kabarık etek düşünen ancak prenses gelinlik giymeyi istemeyen orta ya da kısa boylu hanımlar kat kesimleriyle eteklerin hareketlendirildiği evaze modelleri tercih edebilirler.

Kalın Askılı Göğüsten Açılmalı Evaze Modeller
Beli kalın hanımların bel bölgesini daha ince gösteren evaze modellerinde, gelinliğin üst kısmı kalın askılarla göğse oturuyor. Göğüs bölgesinden itibaren açılan evaze etekler, en şık modellerinde, etek uçlarında kullanılan dantel ya da işlemelerle hareketlendiriliyor. Kalın askıların tül detaylı tercih edildiği modeller ise bir hayli gözde.

Saten Evaze Gelinlikler
Saten gelinlik içinde ağır, zarif ve oldukça şık durmayacak gelin var mıdır ki! Satenin ağırlığını evazenin zarafeti ile birleştiren modeller, her kadının gözdesi olmaya devam ediyor.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz