Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı

Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı

Burun, yanak ve alın bölgelerinde kişileri rahatsız edici bir şekilde ortaya çıkan siyah noktalar, doğru yöntemler ile temizlenmemeleri halinde git gide yayılabilir ve yüz güzelliğini kötüleştirebilir. Piyasada satılan hazır siyah nokta bantları her ne kadar siyah noktalar konusunda etkili olsalar da bu konuda daha doğal tekniklerin arayışında olan kişilere ev yapımı siyah nokta bandı tavsiye edilebilmektedir.

Evde Yapılabilecek Siyah Nokta Bandı

Ev yapımı siyah nokta bandı sayesinde yüzde meydana gelen siyah noktalar rahatlıkla temizlenebilir ve cildin hem kir hem de yağdan arındırılması sağlanabilir. Her evde kolaylıkla hazırlanabilecek olan siyah nokta bandının tarifi için gereken malzemeler;

* 1 çorba kaşığı toz jelatin
* 1 çorba kaşığı süt

İki malzemede ısıya direnci olan bir bardak içerisine konulduktan sonra iyice karıştırılır ve mikrodalga fırına atılarak orta seviyede yaklaşık 10 saniye bekletilir. Daha sonra mikrodalgadan çıkarılan karışım soğuması için kenara alınır. Soğuma süreci tamamlandığında bir makyaj fırçası ile siyah nokta bulunan bölgelere yedirilen karışım, 10 dakika boyunca cilt yüzeyinde kuruması için beklendikten sonra kırmadan yavaşça kazıma işlemi gerçekleştirilir. Bu teknik sayesinde siyah noktalardan hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmak mümkün olabilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz