Ev Yapımı Doğal Yüz Güzellik Maskeleri

Ev Yapımı Doğal Yüz Güzellik Maskeleri

Ev yapımı doğal yüz maskeleriyle yüzünüze ihtiyacı olan doğal ve sağlıklı bakımı sunmaya ne dersiniz? Kozmetik ürünlere güvenmiyor ya da pahalı buluyorsanız, evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal yüz maskeleriyle cildinizi sağlıklı ve güzel tutabilirsiniz. Hem de doğanın bize sunduğu en muhteşem besinlerle!

Aslına bakarsanız herhangi bir alerjiniz olmaması durumunda doğal besinlerle yapılan maskeler oldukça faydalı olabiliyor. Kimyasallardan uzak, koruyucu madde içermeyen, tamamen doğal içerik ve doğadan gelen sağlık… Ancak bazen besinlerdeki bileşenler kimi bireyler için alerjik reaksiyona neden olabiliyor. Bu tip durumlarda dikkatli olmak oldukça önemlidir.

Eğer siz de cildinize güzellik ve sağlık dolu bir bakım sunmak için evde hazırlayabileceğiniz doğal yüz maskeleri tarifleri arıyorsanız işte size birkaç bakım ve güzellik maskesi tarifi geliyor!

Nemlendirici ve Besleyici Yüz Maskesi

1 yumurta
1 çay kaşığı bal
1 çay kaşığı limon suyu

Bu malzemeler ile hazırlayacağınız besleyici yüz güzellik maskemizi güzelce karıştırıp cildimize uyguladıktan sonra yaklaşık 10 dakika kadar bekletiyoruz. Ardından bol suyla yıkayalım. Haftada 1 kez kullanmanızda bir sakınca yoktur. Ancak bu besinlere bir alerjiniz olmadığından mutlaka emin olunuz.

Yağlanmayı Gideren Yüz Maskesi

1 adet kayısı
1 yemek kaşığı doğal yoğurt
1 tatlı kaşığı kil

Sık sık siyah nokta veya sivilce problemi yaşıyorsanız, cildinizdeki yağlanmayı kontrol altına almanız gerektiğini fark etmişsinizdir. Bu yağlanmayı azaltıp cildin normal yağ düzenine dönmesine yardımcı yüz maskesi tarifimizde yer alan malzemeleri karıştıralım. Daha sonra cildimize uygulayıp 10-15 dakika kadar bekletelim ve bol suyla yıkayalım. Haftada 1 kez uygulanabilir. Alerjik problemlerin olmadığından emin olunuz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz