Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuklarınız için hazırlayacağınız odalar, yalnızca rahat uyuyabilmeleri için değilde, çocuklarınızın gelişim sürecinde kişiliklerini oturtmaları açısından da önemli olduğundan iyi dekore edilmelidir. Çocuklarınızın odaları, onların ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra ( uyumak için ya da ders çalışma alanı olarak ) onların yaratıcılıklarını ve kişisel başarı kabiliyetlerini de ön plana çıkarabilmelerine yardımcı olmalı. Onların zevk ve becerilerine uygun olabilecek farklı mobilya ve aksesuarlar ile çocuklarınızın benliklerine hitap ederek, keyifle zaman geçirebilecekleri bir alan yaratabilirsiniz. Hem erkek hem de kız çocuklarının kendileri için özel bir oda hazırlandığını bilmeleri ( aslında şöyle bir düşünürsek ebeveynler bile kendileri için bir şey yapılmasından mutluluk duyarlar ) birey olarak  var olduklarını ve değerli olduklarını onlara hissettirmektedir.

Erkek çocuğunuz varsa ilk olarak yapacağınız iş, odası için duvarın rengini seçmeniz olmalıdır. Son yıllarda pedagoglar tarafından gözlenen, erkek çocuklarındaki kişilik arayışları, ciddi bir problem haline gelmekte olup, ebeveynleri de zora sokmaktadır. Erkek çocuğunuzun öncelikle cinsiyetini, benliğini iyi tanımlamasına yardımcı olunmalı, onları doğru anlamda yönlendirmek gerekmektedir. Buna istinaden, çocuğunuzun odası için, önce duvarlardan başlayarak, işe koyulmalısınız. Onlara duvar rengi olarak açık karamel rengi, toprak rengi, gök mavisi veya beyaz gibi renklerin önerisinde bulunabilir ya da kartonpiyer kullanarak işi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Sürgülü gardırop ile erkek çocuklarının hareketli dünyasına bir giriş yapabilir ya da siz de yaratıcılığınızı kullanarak çocuğunuzun maceraperest ruhunu canlandırmak için gemi şeklinde bir yatak, mağara görünümlü bir dolap tasarlayarak onlara muhteşem bir sürpriz yapabilirsiniz. Odasındaki diğer parçalar, korsan görünümlü bir ayna yahut ufo şeklinde bir masada olabilir. Bu tarz mobilyaları hazırda bulamazsanız da, işin ehli mobilyacılara yaptırarak ucuza mal edebilirsiniz.

Arabaya veya motora meraklı yakışıklılar içinde, motor şeklinde bir çalışma masası ya da araba görünümlü bir yatak elbette ki tasarlanabilir. Çocuğunuzla birlikte kafa kafaya vererek hayal dünyanızı biraz zorlamanız yeterli olacaktır. İç mimarlar işin sırrının detaylarda gizli olduğunu söylemekte pekte haksız sayılmazlar.

Çocuğunuzun odasında yatak takımı, halı perde gibi tamamlayıcı parçalar için mavi ve gri tonlarının yanı sıra portakal rengi, açık kahve tonları veya sarının tonlarını da tercih edebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz renk tonlarıyla çocuğunuzun, kendi odasında keyifle ve huzurla güven dolu vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Ürettiğiniz bu orijinal fikirlerle onların hayal dünyasını geliştirerek,  hiç kimse de olmayan yalnızca çocuğunuza ve evinize özel mobilyalar tasarlamış olacaksınız. Eğer oğlunuza güzel ve farklı bir oda hediye etmek istiyorsanız, hazır basma kalıp çocuk odası örneklerinin dışına çıkarak, çocuğunuzun, iç dünyasını yansıtabileceği muhteşem odalar oluşturun deriz.

İşte sizler için bir araya getirdiğimiz birkaç tasarım harikası…

 


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz