Erkek Ayakkabı Modelleri Dış Görünümde Etkili mi?

Erkek Ayakkabı Modelleri Dış Görünümde Etkili mi?

Erkek ayakkabı modelleri veya giyim kombinlerinin ilk tanışmada etkili olduğu dile gelmektedir. Saçımız, el sıkışmamız ve belki de en önemlisi ayakkabımızdır. Ayakkabılar vücudumuzun yalnızca %5’ini kaplamasına rağmen, bir yabancıyı boyutlandırırken yaptığımız görsel yargının %30’undan fazlasını ifade eder. Bir iş görüşmesinde, ilk buluşmada, onaylanmayı beklediğimiz bir toplantıda ya da günlük yaşantımızda giydiğimiz ayakkabı, biz farkında olmasak dahi karşımızdaki kişide izlenim bırakır.

Ayakkabıların gün içindeki kullanım konforu da farklılık yaratır. Ortalama bir günde, ayakkabılarımızdan, kilomuzun gücünü 3000 kereden fazla emmesini beklemekteyiz. Bu nedenle kötü bir seçim sadece rahatsızlık vermekle kalmaz, her gün ayak sağlığımızı da olumsuz etkiler. İçerisinde bulunduğumuz yıl içerisinde, 2019 erkek ayakkabı modelleri, sayısı netleştirilemeyecek kadar çok tasarımla sunulmaktadır. Ancak bunca tasarım arasından en doğru seçmek için ne yapmalıyız?

Dört Ayakkabı Kuralı

1-Doğru yerde doğru ayakkabı: 

Yanlış ayakkabı seçimi yaygın hatalardandır. Birçok ayakkabı modeli bulunmaktadır. Koşu ayakkabısının bir amacı vardır; koşarken ayaklarımızı daha esnek bir şekilde hareket ettirmemize olanak sağlarken, aynı zamanda ayaklarımızı korur. Çelik burunlu iş botları ise çalışırken ayaklarımızın güvenliğini sağlar. Bu ayakkabıları öngörülen işlevlerinin dışında giymek hem ayak sağlığımızı olumsuz etkileyebilir hem de uygunsuz görünebilir. Ancak yine de çoğumuzun son yıllarda resmi ve gündelik giyim arasındaki orta alanı terk ettiğimizi düşünürsek, çok aşırıya kaçılmadığı sürece bir sorun olmayacaktır.

2-Kaliteye yatırım yapmak: 

Erkek ayakkabı fiyatları modelden modele ve kaliteye göre değişiklik gösterir. Erkekler ayakkabı için tonlarca para ödemeyi tercih etmez; ancak bunun yerine uzun süre kullanabileceği kaliteli ayakkabı modellerine yatırım yapmayı daha uygun görür. Genellikle kısa vadede alınan ucuz ayakkabı uzun vadede kârdan çok zarar ettirirken, biraz daha yüksek fiyatlı ve kaliteli ayakkabılar uzun kullanım ömründen dolayı uzun vadede kâr sağlar.

3-Rahatlıktan ve uyumdan ödün vermeyin: 

Her zaman ayağınıza uygun boyutta ayakkabılar tercih edin. Geniş ayakkabıları tercih etmeye özen gösterin. Daha geniş veya dar ayakları olan erkekler bunu daha erken yaşlarda fark ederler. Ancak yine de doğru bedeni bulmak için biraz zaman harcamanız sizin yararınıza olacaktır.

4-Ayakkabılarla ilgilenmek: 

Ne kadar kaliteli de olsalar ayakkabılar yağmur, çamur, kar gibi dış etkenlerden etkilenir ve bir süre sonra yıpranmaya başlarlar. Bu konuda ayakkabılarımızın ömrünü uzatmak yine sizin elinizde. Doğru bakımla ayakkabınızın kullanım süresini uzatabilirsiniz. Birçok seçeneği bir arada görmek ve uygun erkek ayakkabı fiyatları için Polaris sayfasına göz atabilirsiniz: https://www.polaris.gen.tr/erkek-ayakkabi/


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz