En Kolay Kilo Verme Yöntemleri

En Kolay Kilo Verme Yöntemleri

Zayıflamak denince akla ilk gelen diyet listeleri, beslenme düzeni oluyor. Peki diyet listesi veya düzenli beslenme kilo vermek için yeterli mi? Kısa vadede etkili olabilir ancak kısa sürede verilen kilolar bir o kadar kısa sürede de geri alınıyor. Diyet listeleri ve düzenli beslenme kilo vermenin bir ayağıdır. Bunun yanında kişinin vücudunu tanıyarak kendine uygun sporu da yapması gerekir. Ancak yine dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Daha çok kilo vermek için daha çok spor yapmak doğru bir tutum değildir. Fazla spor vücudun yorulmasına, yıpranmasına, kas zedelenmesine neden olabilir.

Diyet ve sporun öneminden bahsettikten sonra içeriği hakkında bilgilendirmeye geçebiliriz. Etkili bir diyet listesinde yemek zamanlarının doğru kararlaştırılmasına ve karbonhidratın azaltılmasına, listenin lifli yiyeceklerle zenginleştirilmesine önem verilmelidir. Bol bol sebze meyve tüketmek, günde en az 5 öğün yemek ve tuz, şeker kullanmayı sonlandırmak kilo vermek için etkili ve basit adımlardır. Ayrıca bol su içmek de önemlidir. Su metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı kolaylaştırır. Günlük 8 bardak su yeterlidir. Bütün bunların yanında uyku da zayıflamak için etkili bir yoldur. Çünkü araştırmalara göre yağ yakımını kolaylaştıran hormon olan ‘ghrelin’ hormonu saat 00.00 ile 02.00 arasında salgılanır.

Diğer önemli adımımız olan spor hakkında da akla gelen ilk tavsiye yürüyüştür. Mesela arabayla gitmek yerine yürünecek mesafedeki yerlere yürüyerek gitmek, otobüsten erken inip yürümek ve havanın tadını çıkarmak, asansör yerine merdivenleri kullanmak günlük hayatımızda rahatlıkla yapabileceğimiz hareketlerdir. Ayrıca yüzme, dans, tenis de kolay ve hızlı kilo verdiren sporların başında gelir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz