En Düşük Kalorili Yiyecekler

En Düşük Kalorili Yiyecekler

İnce bir yapıya sahip olmak isteyenler ve zayıflama rejimleri uygulayanlar, düşük kalorili yiyeceklerin neler olduğunu bilmeleri gerekir.

Düşük kalorili yiyecekler, tokluk hissi yaratırken, kilo vermeyi de sağlar. Bunlar arasında; sebzeler ilk sırayı alırken, meyveler onları takip eder.

Zayıflama programlarının en değeri elemanları olan en düşük kalorili yiyecekler, kilo verdikten sonra da en yakın dostlarınız olacaktır.

Her daim fit görünmek ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak için, kalorisi düşük yiyecekler yenmesi doğru bir seçim olacaktır.

En düşük kalorili sebzeler nelerdir?

Kabak, karnabahar, domates, biber, lahana, salatalık, brokoli, rezene, marul, soğan, ıspanak ve kereviz en düşük kalorili sebzeler arasında yer almaktadır.

Yeşil yapraklı sebzeler, düşük kalorili olmalarının yanı sıra, C vitamini bakımından zengin olmaları, içinde su barındırmaları ve lif bakımından da zengin olmaları açısından, zayıflama konusunda oldukça önem taşırlar.

Bu tür sebzeleri en güzel pişirme şekli, buharda pişirme yöntemidir. Böylece, içine yağ eklemeye gerek duyulmadan pişirilebilmektedirler.

En düşük kalorili meyveler nelerdir?

Greyfurt, kızılcık, ahududu, yeşil erik ve kayısı, en düşük kalorili meyveler arasında yer alır.

Meyveler, rejim uygulamaları esnasında, kişinin günlük vitamin ihtiyaçlarını karşılama konusunda oldukça önem taşırlar. Fakat her meyvenin içinde, bir miktar da şeker bulunduğu unutulmaması gereken bir unsurdur.

Düşük kalorili yiyecekleri ne zaman yemek gerekir?

Sebzeler, öğle ve akşam yemeklerinde yenerek, hem tokluk hissetmenizi sağlayacak hem de içlerindeki lifler sayesinde, kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Meyveleri ise ara öğünlerde yerseniz, acıkmanızı önlemiş olursunuz bunun yanı sıra, öğünlerde daha çabuk doymayı da sağlayacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz