En Çok Yapılan 5 Makyaj Hatası!

En Çok Yapılan 5 Makyaj Hatası!

Kadınların makyaj yaparken kendilerini keyifli ve güzel hissettikleri kesindir. Ancak kadınlar makyaj yaparken herşeyi doğru mu yapıyorlar yoksa birtakım hatalarla karşıkarşıya mı kalıyorlar bu yazımızda sizlerin önüne sereceğimiz makyaj hatalarını okumaya devam edin!

Fondöten Uygulaması
Fondöteninizi cildinize uygularken cilt tonunuzun rengine uymayan, çok koyu yada açık kalan fondötenleri tercih ettiğinizde kötü bir görüntüye sebep olursunuz. Bu yüzden fondöten seçimi yaparken cilt alt tonunuzu belirleyip, size uygun fondöteni deneyerek almanız gerekmektedir.

Allık Uygulaması
Allığınızı uygularken şerit şeklinde sürüp bırakmak ve ihtiyacınız kadar değil de fırçayı bolca allığa daldırmak sizi palyaço gibi gösterebilir. Dağıtılmayan allık uygulamaları yapay ve kötü bir görüntü gösterecektir. Fırçada kalan bolca allığı parmağınızla silkelediğiniz zaman allığın fazlasını atıp sürebilirsiniz.

Kaş Boyası
Kaşlarınızın seyrekliğinden şikayet edenlerden misiniz? Far, kaş jeli, ya da kaş kalemi uygulaması yaparak kaşlarınızı gür gösterenlerden misiniz? Az kaşınız varsa makyajınızı uyguladıktan sonra kaşlarınızdaki seyrekliğin dikkat çektiğini ve bakışlarınızı etkilediğini göreceksiniz. Kaşı az olan kişilerin kaşlarını doldurmaları daha iyi bakışlara sahip olmaları demektir. Bunun haricinde kaşlarınızı çok kalın ve saç renginizden çok farklı bir tonda yapay bir şekilde kavis verekek uygularsanız çok dikkat çekici ve kötü eleştirilere maruz kalabilirsiniz.

Göz Kalemi Uygulaması
Göz kaleminizi gözünüzün altına çok kalın bir şekilde çekerseniz gözlerinizi çok küçük gösterecektir. Alt kirpik diplerine dokundurmanız yeterli gelecektir. Ayrıca göz kapağınızın üstüne de kalın bir şekilde kalem çekmek, karşıdaki kişinin abartılı şekilde makyaj yaptığınızı düşündürecektir. Simsiyah be kalın eyeliner gereksiz sert bakışlarla son bulacaktır. Bu sebeple üst kirpik diplerinden ince bir şekilde kalem çekip bunu ince uçlu bir fırçayla hafif hafif dağıtmanız daha romantik ve buğulu bakışlar yaratmanızı sağlayacaktır.

Rimel Uygulaması
Göz kalemi ya da farınızı uyguladıktan sonra bu kadar makyajın yeterli geleceğini düşünen bayanlar var. Ancak rimel kullanılmayan kirpiklerin far sürdükten sonra tozutan pigmentleri kirpiklerinizin üzerinde kalır. Bu şekilde göz makyajınızı desteksiz bir şekilde görünür ve etkisiz bakışlara sahip olursunuz. Az da olsa rimel uygulaması bakışlarınızı daha canlı gösterecektir.
Bunun tam tersini uygulayan bayanlar da var malesef. Bol bol rimel sürmenin kirpiklerinizi daha gür ve uzun göstereceğini düşünen bayanlar 3- 4 kat rimel uygulaması ile gözlerinde örümcek bacağı varmış hissini yaşatırlar. 2 kat rimel uygulamak yeterli gelecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz