En Çok Uygulanan Güzellik Hataları

En Çok Uygulanan Güzellik Hataları

Güzel görünmek her kadın için önemlidir. Bu uğurda yapılan birçok yanlışlık ise istenilenin dışında bir görüntüye sebep vermektedir. Güzelliğinize gölge düşsün istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken bikaç öneri;

Saç Kremi Uygulaması
Saç kremi kullanırken saçın tamamına uygulamanız önemli bir yanlışlıktır. Saç kremini saç diplerinize de uygularsanız zamanla saç kökleriniz incelecek dökülme ve yağlanma sorunları ile karşı karşıya kalacaksınız. Saçınızı yıkadıktan sonra saç kremini avucunuza alın  ve sadece saç uçlarına sürün.

Parfüm Nasıl Kullanılmalı
Temiz ve bakımlı görünmek kadar güzel kokmak da önemlidir. Eğer parfümünüzü kıyafetinize sıkarsanız hem leke oluşumuna sebep olabilir hem de istenilen kokuyu elde edemeyebilirsiniz. Parfüm için en ideal yerler, bilekleriniz, kulak arkanız, boynunuz ve dirseklerinizdir. Böylece çok daha kalıcı olacaktır.

Cilde Uygun Fondöten Seçimi
Cilt kusurlarını kapatıp, cildi pürüzsüz bir hale getirmek makyajın en önemli detayıdır. Cilt renginize uygun olmayan bir fondöten seçiminde kötü bir görünüm elde edebileceğiniz gibi daha da yaşlı gösterebilirsiniz. Fondöten seçimi yapacağınız zaman mutlaka temiz bir cilt ile gidin. Mağaza ışıkları yanıltıcı olabilir bu yüzden gün ışığını tercih edin. Bileğinizin iç kısmına sürerek doğru tonu bulabilirsiniz.

Kaş Alımı
Yüzünüzün ifadesini en belirleyen yer kaşlardır. Yanlış kaş alımı ile olduğunuzdan çok daha farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Kaşlarınızı alırken mutlaka yüzünüzün şekline uygun olmasına dikkat edin. Bu noktada zorlanıyorsanız mutlaka profesyonel bir destek alın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz