Elmalı Doğal Gece Kremi Yapımı

Elmalı Doğal Gece Kremi Yapımı

Günün yoğunluğundan ve stresinden sonra cildiniz geceleri bakım ve ilgiye ihtiyaç duyar. Doğal ürünlerle cildinize bu bakımı siz de yapabilirsiniz. Elma A, B ve C vitaminleri açısından zengin olduğu gibi, malik asit ve antioksidanlarla da zengindir. Dolayısıyla içeriğindeki maddeler ile cildiniz hem canlılığını koruyacak hem de ihtiyacı olduğu bakıma kavuşacaktır.

 

Elmalı Gece Kremi Malzemeleri

* 1 elma
* Zeytinyağı
* Gül suyu
* 1 kase
* Karıştırmak için 1 kaşık
* Camdan koruyucu bir kap

Hazırlanışı

Elmayı öncelikle ortadan bölün. Çekirdeklerini de ayrıca çıkarın. Elmayı küçük parçalar halinde doğrayın. Blendıra alın. Üzerine yarım bardak zeytinyağı ve biraz gül suyunu ekleyin. Karışımı 5-7 dakika boyunca, pürüzsüz ve kıvamlı bir kıvam olana kadar karıştırın. Karışımı tencereye koyun ve ısınıncaya kadar ocakta tutun. Daha sonra karışımı tencereden alın ve soğutun. Steril bir kapta elde ettiğiniz karışımı saklayın. Bu kremi buzdolabında 4-5 gün kadar saklayabilir ve günlük olarak taze taze kullanabilirsiniz.

Bu doğal elmalı gece kremini mutlaka gece yatarken yüzünüzü temizledikten sonra kullanmalısınız. Kremi hazırlarken içerisine az miktarda bal da ekleyebilirsiniz. Doğal içerikli bu gece kremi ile cildiniz ihtiyaç duyduğu doğal bakıma ve canlılığa kavuşacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz