Elma Sirkesinin Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesinin Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Güzellik söz konusu olduğunda, parlayan ve ışıl ışıl bir cilt akla gelmektedir. Sağlıklı bir cilt sahibi olmak, cildi dış etkenlerin vereceği zararlardan korumak çok önemlidir. Cilt bakımında işin özü zarar veren ürünler ve etkenlerden uzaklaşmaya, faydalı olanlara ise yakın durmaya dayalıdır. Bilinçli olarak yapılan bakımlar, cildinizde olumlu etkiler bırakacaktır. Ancak her ne olursa olsun, cilde uygulanan birçok kozmetik ürününde, raf ömrünü uzatmak amacıyla kimyasallar kullanılmaktadır. Bu durum cildinize fayda yerine zarar sağlamaktadır. Bu tip sorunlar yüz göstermeden önce, doğala yönelmenin doğru bir hareket olacağını belirtelim. Gelin birlikte elma sirkesinin cilde sağladığı faydalara göz atalım;

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Cilt temizliği konusunda birçok markanın temizlik ürünleri kullanılır. İçinde kimyasal barındıran bu ürünleri kullanmak yerine, cilt temizliğini elma sirkesiyle yapabilirsiniz. Elma sirkesi hem cildinizi temizlemenizi sağlayacak hem de cildinize gereken nemi kazandıracaktır. Temizliği yapabilmek için, bir miktar elma sirkesi ve 2 katı oranında suyu karıştırın. Bu karışımı hem yatmadan önce hem de sabah kalktığınızda, bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz.

Doğal antiseptik olarak bilinen elma sirkesi, ciltte sivilce oluşumunun da önüne geçmektedir. Antiseptik özelliği sayesinde ciltteki bakterileri yok eder. Bu da sivilce oluşmasına engel olur. Bunun yanı sıra cildinizde yine bakteri kaynaklı oluşan siğilleri, elma sirkesi sayesinde yok edebilirsiniz. Siğil sorunları için bir parça pamuk üzerine elma sirkesi dökerek, siğillerin oluştuğu bölgeye yerleştirin. Ardından bir yara bandı yardımıyla, pamuğu siğilin üzerine sabitleyin ve bir gece bekletin. Bu işlem başlı başına bir kür olarak bilinmektedir. Aynı işlemi 4-5 kez tekrar ederseniz, cildinizde oluşan siğiller ortadan kalkacaktır.

Güneş yanıkları nedeniyle oluşan yanma ve kızarıklık hissini, duş alacağınız suya ekleyeceğiniz 1 fincan kadar elma sirkesiyle halledebilirsiniz. Ancak duş alacağınız suyun soğuk ya da çok az ılık olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede hem cildiniz rahatlayacak hem de yanma ve kızarıklık hissi azalacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz