Dut Maskesi

Dut Maskesi

Her meyve dalında yararlıdır. Fakat öyle meyveler vardır ki dalından toplanır toplanmaz tüketilmez ise içinde bulunan yararlı tüm maddeleri kaybeder. İşte onlardan biri de duttur.

Dut özünde antibiyotik maddesi barındırır. Dalından koparılır koparılmaz tüketildiğinde bu özelliğini yitirmez. Bu en büyük özelliğinin dışında cilt üzerinde de çok önemli faydaları bulunmaktadır. Özellikle egzama tedavilerinde de kullanılan dut yüz içinde çok faydalı bir maskedir. Düzenli uygulandığında cildinizde bulunan tahriş, yara ve ya sivilcelerin tamamen yok olduğunu fark edeceksiniz.

Dut maskesini hazırlamak için; iki avuç beyaz dutu yarım litre suda kaynatın. Soğumasını bekledikten sonra bir daha önce temizlemiş olduğunuz cildinizi bu su ile yıkayın. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz