Duştan Sonra Nemlendirici Kullanmalı mıyız?

Duştan Sonra Nemlendirici Kullanmalı mıyız?

Cilt bakımı yapılmadığında ve bununla doğru orantılı olarak nem dengesi korunmadığında ciltler pürüzlü bir hale gelir ve kırışır. Cildiniz için her duştan sonra cildinize uygun, besleyici maddeler içeren, kaliteli nemlendirici kullanımı son derece önemlidir. Özellikle kuru ciltlerin bakımı için nemlendiriciler doğru bir şekilde uygulandığında cildi tazeler, yeniler ve kuruluğu giderir. Nemlendiriciler sayesinde cildinizin sağlıklı kalmasıyla birlikte sizin de motivasyonunuz yükselecektir.

Özellikle kış aylarında oluşan soğuktan dolayı el ve ayaklar daha çok yıpranma eğilimi gösterir. Düzenli olarak yapılan duştan sonra uygulanacak nemlendiriciler bu hassasiyeti ortadan kaldıracak ve cildinizin nem dengesini koruyacaktır.

Duştan sonra nemlendirici kullanmak önemli olduğu kadar, nemlendiricilerin doğru kullanımı da önemlidir.

Duştan çıktıktan sonra cildinizi tamamen kurulamadan biraz ıslak ve nemli bıraktıktan sonra nemlendiricileri cildinize uygulayın. Bu sayede cildiniz yumuşayacak ve kırışmayacaktır.

Nemlendiriciler birçok farklı maddeden üretildiği için, kaliteli bir nemlendiricide bulunması gerekenler de cildiniz için ayırt edicidir. İçerisinde citric acid, vitis vinifera, tocopheral, doğal gül yağı ve gül suyu bulunduran nemlendiriciler vücudunuzun nem dengesi korur ve cildinize yeterli bakımı yapar.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz