Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı

Makyaj yapmayı sevmeyen kadın var mıdır?  Hayır dediğinizi duyar gibiyim. Bu yüzden sizlere bugünkü makalemizde dumanlı göz makyajı nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağım. Dumanlı göz makyajının diğer adı da buğulu göz makyajı olarak adlandırılmaktadır. Gelin hep beraber buğulu gözlere nasıl sahip olunur öğrenelim.

Dumanlı göz makyajı yaparken hangi renkleri seçmeliyim?

Dumanlı göz makyajının en önemli özelliği gözleri fazlasıyla ön plana çıkarmasıdır. Bu yüzden bu makyajı uygularken siyah, kahverengi ve toprak renklerinden faydalanabilirsiniz.

dumanli-göz-makyaji-1

Kimler dumanlı göz makyajı yapmalıdır?

Şunu belirtmek isterim ki herkes dumanlı göz makyajı yapamaz. Gözleri çok küçük olan bayanlarımızın dumanlı göz makyajı yapmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü gözlerim güzel gözüksün derken kendinizi komik duruma düşürebilirsiniz. Bu yüzden bu göz makyajı sadece gözleri büyük olan bayanlarımız içindir.

dumanlı-göz-makyaj

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

İlk öncelikle siyah farı alıp elimizi dik tutarak göz kapağımıza güzelce sürüyoruz. Ardından göz kalemini üst kirpik diplerimize çekelim. Bunu yaparken göz kalemini bastırarak kalın bir şekilde sürmeye özen gösterelim. Bir fırça yardımı ile ya da parmağımız ile dağıtarak iyice yayıyoruz. Böylece gölgeyi vermiş oluyoruz. Ne kadar dağıtırsak o kadar gölge veriyoruz. Alt göz diblerimize de aynı şekilde kalem çekiyoruz. Aynı şekilde parmak ucunuzla çok hafif bir şekilde dağıtın. Dağıtma işlemini de yaptıktan sonra artık sizde buğulu ve seksi bakışlara sahipsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz