Dukan Diyeti Yapan Ünlüler

Dukan Diyeti Yapan Ünlüler

Diyet listeleri arasında en popüler olan Dukan Diyeti ünlüler tarafından da en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi. Bu yöntem ile zayıflamak mümkün. Ancak diyeti uygularken sabırlı olmalısınız. Sonucunda sizde televizyon yıldızlarında ki gibi görünüme sahip olabilirsiniz.

Günümüzde ünlüler artık diyet listelerini yavaş yavaş açıklıyor. Her ünlü zayıflama yöntemi ve fit görünüp formunu koruma adına bir diyet listesi oluşturuyor. Çoğu zaman spor ile desteklenen bu diyet listeleri sayesinde bir çok kişinin görünümü harika olabiliyor.

Ünlülerde kendi uyguladıkları diyet listeleri sayesinde fit görünüme sahip olabiliyorlar. “Fit ve tarz sahibi kadını” temsil eden ünlüler arasında bulunan Gisele Bundchen kendi diyet listesini açıkladı. Herkesin yapmış olduğu zayıflama yöntemini kullanan Gisele, Fransız beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan’ın ünlü diyetini uyguladığını açıkladı. Gisele’in diyeti ise ihtiyaçlarına ve yaşam tarzına göre ayarlanmış durumda.

gisele-dukan-diyeti

Gisele Bundchen Yaptığı Dukan Diyeti ;

Dört uygulamadan oluşan Dukan diyeti 7 gün sürüyor Gisele için. Başlangıç Atak Evresi olan diyette yine çok popüler iki diyet olan Atkins diyeti ve South Beach diyeti baz alınarak yapılmış. Dukan diyeti Atak Evresi bahsi geçen diğer iki diyetten daha katı. Atkins diyeti ve South Beach diyeti protein zengini 72 yiyecek arasından seçim yapmanızı istiyor. Dukan diyeti Atak Evresi ise saf protein diyeti yapmanızı gerektiriyor.

İkinci evrede ise yüksek proteinli bir diyet listesi ile destekleniyor. Düşük karbonhidratlı vejetaryen diyeti listesini alternatifli olarak kullanarak yapılan diyet, bir gün bol proteinli bir gün düşük karbonhidratlı yiyerek geçiriliyor.

Hedeflemiş olduğunuz kiloya ulaştığınızda Dukan diyeti Güçlendirme Evresi ile devam ediyor. (Diğer adıyla Dukan diyeti Takviye Evresi). Bu evrede diyet listenize karbonhidratlı yiyecekler ekleyebiliyoruz.

Gisele’nin uyguladığı Dukan diyetinde şuanda Koruma Evresini bitirmiş durumda. Bu evrede canınız ne çekerse yiyebiliyorsunuz. Sadece haftada 1 gün Atak Evresi’ne geri dönmenizde şart var.

Dukan diyeti ünlülerin vazgeçilmezi oldu artık. South Beach diyetine benzediğinden dolayı tercih sebebi oluyor. Bazı doktorlarında tavsiyeler arasında olan Dukan Diyeti, bazı doktorlar tarafından da kabul edilmiyor.

Dukan Diyetini Uygulayan Diğer Ünlüler İse ;

Penelope Cruz, Jennifer Lopez, Kate Middleton.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz