Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Sağlık problemleri olan kişilerin sıkça aradığı bir diyet. Dukan Diyeti Nasıl Yapılır? Bu makalemiz yine hanımların çok hoşuna gidecek. Dukan Diyeti’nin tarihçesini inceleyecek olursak, diyetin ismi yine adından gelmektedir.

Fransa kökenine dayanan bu diyet ile zayıflamak mümkün olacak. Kısa bir süre zamanda popüler olmayı başararak tüm dünyada uygulanan bir beslenme programı ve diyet listelerinin bir numaralı zayıflama yöntemi olmuştur. Hollywood yıldızlarınında bu diyeti kullanarak zayıfladığı ve her geçen gün artarken kullanım oranının arttığı söylenmektedir. Merak edilen soru ise şu ; “ Dukan diyeti nasıl yapılır?” İşte bu makalemiz bunun cevabını sizlere en iyi şekilde sunacak. Kilonuza bakmayın, hangi kiloda olursanız olun siz ister ki yapacağım ben bu diyeti derseniz işte o zaman doğru diyettesiniz.

Önemli Uyarı : Bu diyeti sağlıklı şekilde yapmanız önerilir!

Karnınız hep tok duracak ve zayıflamak böylece mümkün olacak. Az yiyerek çok kilo vermek bu olsa gerek. Bu diyet 4 farklı aşamadan oluşmaktadır. Genel olarak protein ağırlıklı bir beslenme programı üzerine kurulmuştur.

Uzun bir süreç olan dukan diyetinin başlangıcında hazırlık aşamasında yalnızca protein tüketerek besleneceksiniz. 1 hafta boyunca protein tüketmek zor olsa da yine de sabır edip bunun üstesinden gelmelisiniz.

İkinci aşamada yine zorlu kulvar bizleri bekleyecek. Artık hedef aşamasındasınız ve hedefinize kitlenmiş vaziyettesiniz. Bu aşama siz hedeflediğiniz kiloya düşene kadar devam edecektir.

dukan-diyeti

Hedeflemiş olduğunuz kiloya düştüğünüzden itibaren bazı karbonhidratlar da programa eklenecek. Zaman zaman kutlama öğünleri de yapılacak tabi ki bunları siz hak ediyorsunuz. Bu ara aşama ise Takviye Aşaması olarak adlandırılıyor.

İlk başta size hedef koyulmuş kiloya ulaştınız ve bu kiloları tekrardan geri almamak için son aşamaya yani Sabitleme ve Koruma aşamasına geçmiş olacaksınız. Bu aşama ise hayatınızın geri kalan kısmını oluşturacağını söylemeliyim ;

Haftada 2 öğün “kutlama öğünü” olarak dilediğiniz her şeyi yiyeceksiniz. Hiç korkmadan. Onun dışında proteinleri mutlaka yağsız olarak tercih etmeniz gerekiyor. İşte detay burada gizli. Yukarıda az önce bahsetmiş olduğumuz gibi mutlaka kiloları geri almamak için dikkat etmelisiniz.

Dukan Diyeti yaparken en önemli yapılacak listesinden birisi de bundan böyle asansörü hayatınızdan çıkarmalısınız. Son olarak günde 3 litre su içmeyi ve en az 20 dakika yürümeyi de asla ve asla unutmamalısınız.

Dukan Diyeti Listesini siz değerli ziyaretçi bayanlarımıza sunduk. İlerleyen dönemlerde içerikleri daha farklı yazacağız. Hepinize sağlıklı yaşamlar diliyorum.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz