Doğum Çantasında Bulunması Gerekenler

Doğum Çantasında Bulunması Gerekenler

Doğum sonrasında anne ve bebeğe lazım olacak eşyalar için bir doğum çantası hazırlanır. Bu sayede her ikisine de lazım olacak eşyalar hazırda bulunur ve doğum telaşı arasında mağduriyet yaşanmamış olur. Anne adayları doğum çantasını hazırlamayı son ana bırakmamalıdır. Her ihtimale karşı 1 ay öncesinden çanta hazırlanmalı ve diğer aile bireylerine de çantanın yeri söylenmelidir. Çantayı kolay görülebilecek bir yere koymanız, doğuma giderken o telaşla çantayı unutmanızı engelleyecektir.

Doğum çantasında kendiniz için bulundurmanız gerekenler; pijama, emzirme sütyeni, terlik, iç çamaşırı, çorap, tarak, sabun, pet, ıslak mendil, havlu kağıt ve hastaneden çıkarken giymek için giyisi. Bunların yanı sıra; nüfus cüzdanı, sağlık karnesi, hamilelik süresince yapılan tahlil ve ultrason sonuçlarını da yanınızda bulundurmayı unutmayın.

Doğum çantasında bebeğiniz için bulundurmanız gerekenler; bebek bezi, atlet, kilot, zıbın, pamuklu giysiler, bebek battaniyesi, çorap, eldiven, bere ve bebek taşıma çantası. Bu sayede bebeğiniz doğduğunda, onun için özenerek aldığınız güzel giysileriyle yeni hayatına merhaba diyecektir.

Doğum çantasına çok fazla giyisi almanıza gerek yok, ilk etapta bebeğinize ve size lazım olacak eşyalarınızın bulunması yeterlidir. İyi hazırlanmış bir doğum çantası, acil bir doğum olduğunda sizi ve bebeğinizi mağduriyetten kurtaracak en önemli detaydır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz