Doğru Makyaj Yapabilmek

Doğru Makyaj Yapabilmek

Evet, makyaj denildiği vakit kadınlar için hayat durur. Makyaj, onlar için o kadar önemlidir ki sürekli olarak yeni makyaj teknikleri için araştırmalara başlanır ve yapılan makyajı en üst seviyeye taşımaya gayret gösterilir. Ancak unutulmaması gereken bir ayrıntı vardır. O da; eğer size makyajın temelini anlayamazsanız, ne kadar farklı teknik öğrenseniz de ortaya başarılı sonuçlar çıkartamazsınız. Bu nedenle, bu yazımızda sizlere en temel makyaj yöntemlerini anlatarak ileride oluşturacağınız tekniklerin ve uygulayacağınız makyajın daha iyi olması için gayret göstereceğiz.

Öncelikle, makyajın çok derin bir konu olduğunu kabullenmeniz gerekir. Eğer güzel makyaj yaparak olduğunuzdan daha güzel görünmek istiyorsanız, bu gerçekliği bilmelisiniz. Bu işin iki boyutu var; profesyonel ve amatör makyaj. Tabi, bu işten ekmek kazanmayı düşünmüyorsanız, bizi ilgilendiren kısım amatör makyaj teknikleridir.

Kendimize sormamız gereken ilk soru; makyaj nasıl yapılır ? olmalıdır. Her ne kadar basit bir soru gibi gözükse de, aslında bizlerin ufkunu açacak kadar bize zengin bilgiler sunabilir. Yüzünüzün her bir bölgesine uygulayacağınız makyaj farklı tekniklere ihtiyaç duyar. Bu nedenle, yüzünüzü çok iyi tanımalı ve özellikle hangi renk tonlarındaki fondötenin size uyduğunu belirlemelisiniz. Unutmayın ki, fondöten makyajın ana malzemelerinden bir tanesidir.

Bana göre makyajın en önemli aşamalarından bir tanesi de göz makyajı’dır. Göz makyajı, gözünüzün tüm güzelliğini ortaya çıkaracak güce sahiptir ve eğer doğru bir şekilde göz makyajı yapılırsa sizin bile beklemediğiniz olağanüstü bir güzelliğe kavuşabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz