Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanlarda görsellik anlamında makyaj son derece önemlidir. Cildim kusurlarını kapatan ve daha güzel bir görünüm sunan makyajın doğru uygulanması gereklidir. Bu noktada doğru makyaj nasıl yapılır sorusu gündeme gelmektedir.

Doğru Makyaj Teknikleri

Makyajı doğru yapmak için öncelikle cilt tipinize uygun ürünler tercih etmelisiniz. Sonrasında da şu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir:

Nemlendirici Kullanın: Cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi kullanmanız önemlidir. Bu makyaj sonrası akmaları ve parlamaları önleyecektir.

Fondöten ve Kapatıcı Kullanın: Cildinizde kusurlar bulunuyorsa mutlaka kapatıcı ürünler kullanmalısınız. Ayrıca cilt renginize en uygun olan fondöteni kullanmanız da önemlidir. Fazla koyu tonlardan kaçınmanız yüzünüzle boynunuz arasında renk farkı oluşmasını engelleyecektir.

Pudra Kullanın: Makyaj için özellikle ipek pudra kullanmanız önemlidir. Yüzünüze eşit olarak yayacağınız pudra sayesinde makyajın daha uzun süre verimli görünmesi sağlanacaktır.

Dudak Kalemi Kullanın: Kullanacağınız ruj ile aynı tonda dudak kalemi kullanmanız dudak kontürünü belli edecektir. Bu durum da makyajın daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Göz Ürünlerine Dikkat Edin: Gözlerinizi ortaya çıkaran ürünleri kullanmanız oldukça önemlidir. Eyeliner, göz farı gibi ürünlerin tercihinde her noktaya dikkat etmelisiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz