Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Modern hayata uyum çabalarımız, stresli bir iş ortamı, düzleştiriciler, maşalar, boya işlemleri ve daha birçok etmen sonuç kırılan saçlar ve mutsuz bir kadın. Her ne kadar bunlardan uzak kalmaya çalışsak da yapamadığımız için zarar gören saçlarımıza doğal bakım yaparak bu durumdan kurtulabiliriz.

Bunun için birçok şampuan, bakım kremleri ve spreyleri çıkmıştır. Saçımızın yapısına göre kullandığımızda mutlu sonuçlara ulaşabiliriz. Eğer ki bunlar için ayıracak bütçeniz yoksa evde hazırlayacağınız bitkisel kürlerde işinizi görecektir. Bu anlamda birçok karışım yazıyor her yerde. Bende bu dertten şikâyetçi olduğum için yüzde doksanını denemişimdir.

Ve işe yaradığına inandığım karışımım.

Hem basit hem ucuz. Malzemeler basit evde var olanlar. Bir adet kuru soğan, iki diş sarımsak ve bir adet çubuk tarçın. Sesleri duyar gibiyim. Sakin olun saçınız kötü kokmayacak. Aksine tarçına özgü o hoş koku yayılacak. Malzemeleri cezveye koyun ve üzeri kapanacak şekilde su ilave edin. Ocağa koyun ve kaynatın. Tamamen yumuşadıkların da süzün ve oluşan sıvıyı ayırın. Ben genelde kullanmadığım boş sprey şişesine koyup kullanırım. Hem uygulama esnasında kolaylık sağlıyor. Karışımı ılık bir şekilde saçınıza sıkın ve saç diplerinize, ucalarına masaj yaparak uygulayın. Ne kadar kalacağı size kalmış ama en az bir saat saçınız bu karışımı emsin. Ve iki hafta boyunca her gün bu karışımı uygulayın. Ama size önemli bir not: karışımı her gün taze şekilde yapın içinde ki besi uçmamış olsun.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz