Doğal Peeling Tarifleri

Doğal Peeling Tarifleri

Cildimizi yenilemenin ve tazelemenin en etkili yollarından biri peeling uygulamaktır. Sizde evde kolay, pratik ve doğal peelingleri yapabilirsiniz. İşte peelingler;

Şekerli Peeling

Malzemeler
– 2 yemek kaşığı esmer şeker
– 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
– Yarım tatlı kaşığı E vitamini

Hazırlanışı: İki ölçü esmer şekeri bir ölçü hindistan cevizi yağı veya zeytin yağı ile karıştırın. Yarım tatlı kaşığı E vitamini yağını da ekleyin ve yine karıştırın. Vücudunuza ve yüzünüze kullanabilirsiniz.

 

 

Muzlu Peeling

Malzemeler
– 1 adet muz
– 2 yemek kaşığı şeker
– 3 damla vanilya özü

Hazırlanışı: Yine oldukça basit bir peeling tarifi daha.Bir adet yumuşak muzu iyice ezin.2 yemek kaşığı şeker ve 3 damla vanilya özünü de ekleyip karıştırın. Bu karışımı vücut peelingi olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Deniz Tuzu Peeling

Hava değişimlerinin olumsuz etkilediği ellerimizi tekrar bakımlı ve güzel yapabilmek için bu basit tarifi deneyebiliriz.

Malzemeler
– 1 yemek kaşığı bal
– 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
– Çeyrek su bardağı deniz tuzu
– Çeyrek su bardağı beyaz şeker
– 1 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı: 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını homojen oluncaya kadar karıştırın. Bir başka kapta da çeyrek su bardağı deniz tuzu ve çeyrek su bardağı beyaz şeker ve 1 kaşık limon suyunu karıştırın. Her iki kaptaki karışımı daha sonra birbirine ekleyin ve bekletmeden ellerinize nazikçe uygulayın. Eğer bu peeling karışımını hemen kullanmayacaksanız buzdolabında saklamalısınız.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz