Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmayı hemen hemen bütün kadınlar sever. Ancak kimileri abartılı makyaj yapmayı tercih ederken, kimileri ise sade ve çok da göze batmayan makyajdan yanadır. Doğal makyaj yapmak son günlerin makyaj trendleri arasında yer alır.

Doğal Makyaj Yapmanın Önemli Noktaları

Doğal makyaj yapmanın en önemli noktası cildin daima temiz olmasıdır.  Cilt bakımı yapmayan kişilerde doğal makyaj pek işe yaramaz.  Bunun için geceleri yatmadan önce tonik ile cilt temizlenmeli ve gözenekler açılmalıdır. Bu cilt bakımından sonra yapılan doğal makyaj daha iyi sonuçlar vermektedir.

Doğal makyaja ilk olarak yüzün ortasından başlanmalıdır. Kullanılan BB krem ya da fondöten, eller yardımı ile yüze yayılır. Ancak fondöteni saç diplerine de uygulamak doğal görünüm için oldukça önemlidir. Fondöten uygulamasının ardından bir fırça yardımı ile yüzünüzü temizleyin. Buradaki amaç parmak izlerinin kaybolmasını sağlamaktır.

Doğal makyajın en önemli püf noktalarından biri de krem allıklardır. Krem allık her zaman daha sade ve doğal bir görünüm kazandırır. Sonrasında ise transparan pudra ile makyajınızı sabitlenmelidir.

BB krem ya da fondöten uygulaması ardından kirpik dipleri yumuşak bir göz kalemi ile belirginleştirilir. Ardından kirpiklere iki kat maskara sürülür. Bu işlemlerin ardından doğal görünüm daha da desteklenecektir.

Doğal makyaj için seçeceğiniz ruj rengi de oldukça önemlidir. Çok koyu tonlarda seçim yapmamalısınız. Seçeceğiniz rujun dudak renginize yakın doğal bir renk olmasına özen gösterin.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz