Diyete Başlamadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Diyete Başlamadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Diyete başlamadan önce bir kendinizi tanımalı ve test etmelisiniz. Özellikle de bir doktora gidip chek-up yaptırmalı ve diyete başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Daha sonra doktorunuzun size önerdiği tavsiyeleri de göz önünde bulundurarak kendinizi birden çok fazla zorlamayacak bir diyet listesi hazırlamasınız. Ondan sonra hazırladığınız diyet listesine göre zayıflama serüveninize başlayabilirsiniz.

Diyete başladığınız kararlılığı diyetinizin sonuna kadar istikrarla sürdürmelisiniz. Diyete başlamadan önce yediğiniz porsiyonları diyete başladıktan sonra yavaş yavaş azaltmalısınız. Diyet boyunca sürdürdüğünüz istikrarınız sizin sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Fakat diyet boyunca bol bol su içmeyi ve sıvı tüketmeyi unutmamalısınız. Sevdiğiniz bütün yiyeceklerden bir günde vazgeçemezsiniz. Bunun için sevdiğiniz yiyecekleri önce azaltmalı ve daha sonra bırakmalısınız. Örneğin 3 şekerli çay içiyorsanız birden hiç şeker koymadan bir çay içemezsiniz. Kendinize eziyet etmeden istikrarla zayıflamak istiyorsanız sabırlı olmalı, kendinizi tanımalı zaaflarınızın farkında olmalı ve ona uygun diyet uygulamalısınız.

Diyete başlamadan önce diyet yapmanızda bir sakınca olmadığından emin olmak için bütün sağlık kontrollerini yaptırmanız ve yapacağınız diyet hakkında doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bu sayede kısa sürede çok daha fazla kalıcı kilolar verebilirsiniz. Hızlı kilo vermek anı kurtarmaktan fazla bir şey değildir. Çünkü hızlı ve sağlıksız verilen kilolar en kısa süre içinde fazlası ile size tekrar yağ olarak geri dönecektir. Diyete başlamadan önce yürüyüş yapmaya ve spor yapmaya başlamanız faydalı olacaktır. Yürüyüş yaparak ya da bisiklet sürerek çok daha kısa bir süre içinde diyetinizden beklediğinizden daha fazlasını elde etmenizi sağlayacaktır. Diyete başlamadan önce diyet zamanında yiyemeyeceğinizi düşündüğünüz her şeyi yemeye yönelmemelisiniz. Aksi takdirde depoladığınız bu besinler de size yağ olarak geri dönecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz