Diyabet Tedavisi

Diyabet Tedavisi

Diyabette tam anlamı ile bir şifa olmamasına rağmen, iyi bir tedaviye ve önerilen yaşam şekillerine tam uyum sağlanırsa, diyabetli olmayan kişiler gibi gayet aktif ve sağlıklı bir hayat sürdürülebilir.

Diyabet Nasıl Tedavi Edilir?

Diyabet tedavisi sürecinin en önemli amacı, kan şekerinde görülen yükselmeleri ve kan şekerinde görülen düşmeleri önleyerek, kan şekerleri ayarlarını sağlamaktır. Bu ayarların sağlanabilmesi demek, oluşabilecek komplikasyonların önüne geçmek veya var olan komplikasyonların seyrini yavaşlatmak adına son derece önem taşır.

Kan şekeri seviyesini kontrol altında tutmak, çok iyi bir diyabet kontrolü ile sağlanır. Diyabetin iyi bir şekilde kontrol altında tutulabilmesi için de aşağıda belirtilen tedavi yöntemlerini uygulamak gerekir.

İlaç/İnsülin Tedavisi
Alınan besinler yoluyla kana geçen şekerin, vücut tarafından kullanılmasını sağlayan ve bu şekilde kan şekerinde görülen yükselmeleri insülin önler. Tip 1 diyabetli hastaların, yaşamlarını sürdürebilmeleri için insüline ihtiyaçları vardır. Tip 2 diyabetli kişilerin ise ağız yoluyla alınan ilaçlara ve insüline ihtiyaçları olabilmektedir.

Sağlıklı ve Kontrollü Beslenme
Diyabeti olan hastaların yedikleri karbonhidratlı yiyeceklerden, vücudun ihtiyacından fazlasının tüketmeleri halinde, kan şekeri seviyelerinde yükselme olacaktır. Bu seviyenin korunması adına, diyabetli hastalara bireysel olarak beslenme tedavisi verilmelidir.

Egzersiz
Kan şekeri seviyesinin kontrolünün sağlanmasında ve glikozun vücut tarafından etkili şekilde kullanılmasında egzersizin önemi büyüktür. Bunun yanı sıra, kilosu fazla olan Tip 2 hastaların kilo kaybetmesinde de son derece etkilidir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz