Dikkat: Sıcaklık Hızlı Yaşlanmaya Sebep

Dikkat: Sıcaklık Hızlı Yaşlanmaya Sebep

Yaz ayları genel anlamda insanların içini açar ve hiç gitmesin istenir. Ancak durum öyle değilmiş. Uzmanlara göre aşırı sıcaklık erken yaşlanma ve hızlı yaşlanmaya sebep oluyormuş. Herkes yaz aylarının gelmesini dört gözle bekler her kış ve ilkbahar dönemlerinde. Ancak aşırı sıcakların sağlık açısından ciddi bir problem olduğu ortaya çıktı.

Prof.Dr. Ahmet Akgül yaptığı açıklamada vücudunun uyarılarını dikkate almayan kişinin sonunun hastalıklarla yüzleşmek olduğunu söylüyor. Fazla ve aşırı derecede ki sıcakların veya güneş ışınlarının gelecek yılların en önemli sağlık sorunları arasında yer alacağını da kaydediyor.

Fazla sıcakların hızlı yaşlanmanın da ciddi sağlık sorunlarına yol açtığına dikkat çekiyor uzman doktor. Yaşlanmanın yalnızca insanın fiziksel görüntüsünün değişimi olmadığını, tüm organlarında yetersizlik meydana geldiğini dile getiriyor.

Yaşlanmanın esas nedeni, organları besleyen büyük damarlardan tutun cildi besleyen kılcal damarlara kadar yaygın bir damar yetmezliğidir. Yani yaşlanma damar ağının bir hastalığıdır. Ancak sıcakların artışı ve güneş ışınları, doğal yaşlanma sürecini hızlandırır. Yaşımızdan hızlı yaşlanmamıza neden olur. Bunun asıl nedeni damarlarımızın ısınması sonucu hem damar duvarında hem de damar içinde hareketli olan kan ve kan hücrelerinin bozulmasıdır” ifadelerini kullandı.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz