Derin Gözeneklerden Kurtulma Yolları

Derin Gözeneklerden Kurtulma Yolları

Güneş ışınları, düzensiz beslenme alışkanlığı, hamilelik döneminde salgılanan hormonlar, genetik faktörler ya da kozmetik ürünlerinin içerdiği zararlı kimyasallar cildin dengesini bozabilir ve daha büyük gözeneklerin oluşmasına neden olabilir. Oluşan bu derin gözenekler cilt bakımı düzgün yapılmadığında akne sivilce ya da siyah nokta oluşumuna oldukça elverişlidir. Bu nedenle bunlardan kurtulmak için pek çok yöntem geliştirilmiştir.

Derin Gözeneklerden Kurtulma Yolları

Her hafta düzenli olarak uygulanan peeling gözeneklerin küçülmesi ve cildin daha sıkı olması için oldukça etkili bir yöntemdir. Uygulanan peeling makyaj kalıntıları ya da ölü deriyi ciltten atar ve cildin daha iyi nefes almasına yardımcı olur. Bunun sonucunda cilt yenilenir ve gözenekler küçülür.

Ciltte bulunan derin gözenekleri küçültmede etkili olan bir diğer yöntem de kil maskesidir. Haftada en az 1 kez yapacağınız kil maskesi ile cildinizdeki gözeneklerin ne kadar çok sıkılaştığını fark edeceksiniz.

Cilt temizliğinizi güzel bir şekilde yaptıktan sonra bir buz küpünü elinize alın ve yüzünüzde gezdirin. Bu şekilde yüzünüzün gerilir ve derin gözenekleriniz küçülür.

Gözeneklerinizin küçülmesi için cildinizin temiz olması gereklidir. Cildinize buhar banyosu yaparak gözeneklerinizin bir süre açılmasını ve içlerindeki yağ, kir gibi kalıntıların atılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece derinleşen gözeneklerden kurtulmuş olursunuz.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz