Dekorasyonda Neon Renkler

Dekorasyonda Neon Renkler

Son yıllarda makyajdan ojeye, aksesuardan çantalara kadar her yerde neon renklerle karşılaşmaya başlamıştık ki, bu renk akımı şimdilerde dekorasyona da sıçradı. Evlerde neon renkler doğru kullanıldığı takdirde muhteşem bir yaşam alanı oluşturacağı gibi, yanlış bir kullanımla boğucu ve göz yorucu bir halede gelebilir. Fakat korkmayın, ev içinde yalnızca bazı detaylarda kullanacağınız bu fosforlu renkler sizlere 80’li yılları hatırlatmakla kalmayıp evinize gençlik ve tazelik kazandıracaktır.

Evinizin stilini bozmadan, dekorasyonda neon renklere yer vererek, evinize bir anda farklı ve çarpıcı bir hava kazandırabilirsiniz. Tabi bu renkleri kullanırken, fazla eli açık olmamak lazım. Daha önce de söylediğimiz gibi, dekorasyonda neon renkleri temel renk olarak fazlaca kullanırsanız evinizde hantal ve göz yorucu bir görünüm oluşturabilirsiniz. Peki bu neon renkler ev dekorasyonunda nasıl kullanılmalı, nelere dikkat etmeli, nelere yoğunlaşmalı…

Neon renkleri daha çok aksesuarlarda tercih etmeniz çok doğru bir karar olacaktır. Geleneklerden vazgeçmeyip ev içinde modernliği de yaşamak ve yansıtmak istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Neon renkte bir tablo, sandalye, sehpa ya da küçük puflarla modern bir görünüm elde edebilir, parlak ve etnik desenli perdelerinizle de geleneklerinizle iç içe bir görünüm oluşturabilirsiniz. Neon renkleri ana mobilyalarda değilde ara aksesuarlarda evinizde bulundurarak, evin sıcak havasını bozmadan, evinize eğlenceli ve aktif bir görünüm kazandırabilirsiniz. Antrede neon pembesi bir tablo, mutfakta sarı bir tabure, oturma odasında mor bir sehpa ya da banyoda yeşil bir küvet olarak neon renklerini evinizin birçok köşesine gizemli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Dekorasyon modasını yakından takip edenler, neon renklerinin son yıllardaki yükselişine ortaklık edip evleri için neon renkte tasarımlar seçmek için şimdiden işe koyulmuşlardır bile.

Ayrıca neon renkleri, zıt renklerle de kombine ederek harika uyumlar elde edebilir, muhteşem bir dekorasyon örneği oluşturabilirsiniz. Evlerinizde kullanacağınız neon renkler ile evinize, pozitif bir enerji vermekle kalmayıp, misafirlerinizi de bu farklı deneyim ile ağırlayarak şaşırtabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz