Çocuğunuzla Nasıl İletişim Kurmalısınız?

Çocuğunuzla Nasıl İletişim Kurmalısınız?

Çocuğunuzla sağlıklı ve doğru bir iletişim kurmak için bazı kriterlere dikkat etmelisiniz. Öncelikle çocuğunuza rol model olmalısınız. Çünkü çocuğunuzda olmasını istediğiniz huylara ve davranışlara yönelik sizin örnek olmanız daha iyi olacaktır. Çocuklar anne babalarının sözlerinden çok davranışlarına dikkat ederler..

Çocuğunuzla mutlaka konuşun. Akşam yemekleri, yürüyüşler, arabayla gezinti dahi çocuğunuzla baş başa konuşmak için iyi fırsatlar sunmaktadır.

Dokuz yaşın altındaki çocuğunuz varsa mutlaka birlikte bir oyunu (el işleri, zeka oyunları vs.) paylaşmak için az da olsa zaman ayırın.

Aile paylaşım geceleri düzenleyebilirsiniz. Haftada bir kaç gece en az 2 saati ailecek geçirin. Birlikte gün içerisindeki olayları paylaşın ve konuşun. Ya da oyunlar oynayın.

Çocuğunuza anne ile babanın evi ve onu yönettiğini mutlaka hissettirin. Evin kurallarını belli bir yere yazın ve duvara asın.

Çocuğunuzun yaşına uygun olan görev ve sorumlulukları ona yavaş yavaş verin. 2 yaşında elbisesinin bir parçasını, 3 yaşında çorabını giyebilir. 5 yaşında da kendi başına rahatlıkla giyinip soyunabilir.

Kendinize de anne ve baba olarak zaman ayırın.Bir arkadaşınızla veya yalnız başınıza mutlaka sakin zamanlar geçirin.Ara sıra bir gün ya da bir hafta sonu ev ortamından kısa da olsa uzaklaşın ve rahatlayın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz