Çin Takvimi ile Bebeğinizin Cinsiyeti Ne?

Çin Takvimi ile Bebeğinizin Cinsiyeti Ne?

Çocuk sahibi olmak isteyen ve sonunda hayallerine kavuşmayı başaran çiftleri 9 aylık Gebelik döneminde son derece farklı ve özel bir süreç beklemektedir. Bu süreç boyunca çiftler artık bebeklerini kendilerinden önce düşünmeye başlamakta ve attıkları her adımı bebeğin çıkarlarını gözetecek şekilde planlamaktadırlar. Gebelik döneminden itibaren birer anne baba olma başlayan ebeveynler gündelik yaşamlarında büyük değişiklikler yaşamaya başlayacaklardır. Burada en önemli görev ise anneye düşmektedir. Hamileliği süresinde bebeğin sağlıklı gelişimi için dengeli ve düzenli beslenmeli, gerekli olan vitaminleri vücuduna mutlaka almalı, sigara, alkol ve kahve tüketimine bebek doğuncaya kadar ara vermeli kısacası tüm yaşamını bebeğinin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için yeniden düzenlemelidir. Baba adaylarınınsa, eşlerini desteklemesi ve gerekli olan durumlarda yardımcı olması gerekmektedir. Hamilelik dönemi bir kadının yaşayacağı en özel süreçlerden birisidir ve bu sürecin her anının keyfini çıkartarak yaşamak gerekmektedir.

Hamilelik süresi içerisinde çiftlerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de bebeklerinin cinsiyetinin ne olduğudur. Genellikle hamileliğin 4. Ayından itibaren bebeklerin cinsiyeti ultrasonda görülebilmektedir. Böyle bir durumda Kaç Haftalık Hamileyim diye düşünen kadınların hamilelik döneminin tespit edilmesi için mutlaka bir hekime başvurmaları gerekmektedir. Hekim, eğer cinsiyet belirlemek için yeterli bir zaman diliminin geçtiğine inanıyorsa, ultrason yardımıyla anne karnındaki bebeği kolayca görüntüleyerek cinsiyetini de tespit edebilecektir.

Bebeklerin cinsiyetinin belirlenmesinde herhangi bir şekilde bilimsel olarak bir geçerliliği olmasa da, Çin Takvimi adı verilen bir yöntem kullanılmaktadır. Bu takvime göre bebeğin cinsiyeti annenin hamile kaldığı yaşa ve aya göre belirlenebilmektedir. Takvimin % 70 ile % 90 arasında bir doğruluk payının olduğuna inanılmakta ve yaklaşık 700 yıldır Çin’de doğacak bebeklerin cinsiyetinin belirlenmesinde çin takvimi kullanılmaktadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz