Ciltte Oluşan Delikler İçin Maske Tarifleri

Ciltte Oluşan Delikler İçin Maske Tarifleri

Cilt delikleri birçok kişinin ortak cilt sorunlarından biridir. Portakal kabuğunu andıran çukurların ciltte oluşmasıyla ortaya çıkan bu sorun, hem cildi daha yaşlı göstermekte hem de yorgun bir görünüme bürünmenize neden olmaktadır. Cildinizde bu çukurlar oluştukça, siyah nokta oluşumu da çoğalacaktır.

Cilt deliklerinin oluşma nedeni, cildin elastikiyetini kaybetmesiyle ilgilidir. Bu nedenle cildi sıkılaştırıcı maskeler uygulayarak, bu sorunun üstesinden gelmek mümkündür. Cilt deliklerini yok edecek, hesaplı ve doğal maske tarifleriyle bu sorundan kurtulmak istiyorsanız, yazımızın devamına göz atın;

Cilt Delikleri Üzerinde Etkili Maske Tarifleri

Bal Maskesi

1 çay kaşığı yoğurt
1 çay kaşığı bal
1 avokado

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Avokadoyu bir blender yardımıyla püre haline getirin. Ayrı bir kabın içine bal ve yoğurdu alarak, üzerine 1 çay kaşığı avokado püresi ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın. Pürüzsüz bir kıvam alana kadar karıştırmaya devam edin. Ardından hazırladığınız maskeyi yüzünüze iyice yayın. 30 dakika bekletin ve soğuk suyla cildinizi temizleyin. Bu işlemin etkisini görmek için, haftada 2-3 kez tekrar etmeniz gerekmektedir.

Salatalık Maskesi

3 yemek kaşığı mısır unu (iri taneli)
1 salatalık

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Salatalığın kabuğunu soyduktan sonra, blender yardımıyla püre haline getirin. Suyunu ayırmak için bir süzgeç ya da tülbentten geçirin. Ayrı bir kabın içine mısır ununu alın ve sert bir kıvam elde edinceye kadar salatalık suyu ekleyerek karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız maskeyi eşit olarak yüzünüze sürün. 15 dakika bekletin ve soğuk suyla temizleyin. Bu maskeyi haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Domates Maskesi

1 adet büyük boy domates

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Olgun büyük boy domatesi bir çatal yardımıyla ezin. Ardından suyunu çıkarmak için, tülbentten geçirin. Domatesin suyunu cildinize sürün ve 15-20 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi ılık suyla temizleyin. Bu maskeyi günlük olarak tekrarlayabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz