Cilt Tipine Uygun Fondöten Seçimi

Cilt Tipine Uygun Fondöten Seçimi

Makyaj yapacağız ama ilk önce yüzümüze süreceğimiz ürünleri en doğru şekilde seçip tenin etmeliyiz değil mi? Kafamıza göre ilk gördüğümüz ürünü aşıp yüzümüze uygulama yapamayız.

İlk olarak makyajımız için ana ürün olan fondöten nasıl cildimize en uygunu ona karar verelim hanımlar.

Yağlı bir cildiniz varsa, fondöten seçerken yağlı fondötenlerden kaçınıp daha çok su bazlı ve güneş koruma faktörlü fondötenlere yönelmeliyiz. Peki! Ne alacağız? Yağlı bir cilde sahip olan hanımlar için en uygunu kendinden pudralı, mat görünüm sağlayan fondötenlerdir.

Kuru bir cildi olanlar ise ne yapacak o zaman onlarda hem nemlendirici etkisi olan hem de güneş koruma faktörlü fondötenleri tercih edecek.

Karma bir cilde sahipseniz hanımlar, cilt renginize, cilt tipine en uygun olan clour adapt denilen fondötenleri tercih edeceksiniz.

Fondöten seçerken diğer bir dikkat edilmesi gereken saç diplerinizle uyumlu olan fondöteni seçmektir.

Fondöten renginizi en iyi şekilde bulabilmek için bileğinizde değil boynunuzda, çene kısmınızda bir uygulayarak seçim yapmalısınız. Elinizin üzerine sürerek bakmak tamamen yanlıştır.

Mağazalarda fondöten uygulaması yaptırıp karar verecekseniz ışıklar altında değil, normal gün ışığı altında olmasına özen gösterin hanımlar.

Fondötenin cilt üzerinde pürüzsüz durmasını için elinizle değil, fondöten uygulamaları için yapılmış fırçalar, sünger ile kullanmalısınız.

Fondöten uygulaması öncesinde cildinizin iyice temiz olmasına, cilt tipinize uygun nemlendirici kullandığınızdan emin olmaya dikkat etmelisiniz.

Cilt renkleri kendi içerisinde ton farklılıkları gösterir hanımlar bunu unutmayalım ve bu yüzden renk paleti geniş markaları tercih edelim.

Eğer cilt renginize uygun bir fondöten bulamadı iseniz cilt renginizin 1-2 ton açığı veya 1-2 ton koyusunu alıp karıştırarak deneme yoluyla uygun bir ton elde etmeye çalışabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz