Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Özellikle yaş faktörü ile birlikte genetik özellikler ve fiziksel etkenler sonucunda, cilt eski sıkılığını yitirebilir ve sarkmalar meydana gelebilir. Cildin sıkılaşmasını sağlayacak birçok kozmetik ürünü, etki bakımından yetersiz kalmaktadır. Daha doğal ve faydalı ürünler ile cilt sıkılaştırma yöntemleri uygulanabilir.

Cildin sıkılaşmasını sağlayacak en etkili uygulamalardan birisi buz masajıdır. Her gün sabah saatlerinde temiz yüz üzerine buz ile 10 dakikalık bir masaj uygulaması yapılabilir. Ciltteki ölü hücrelerin canlanması ve dokuların yeniden çalışması için soğuk etkisi fayda sağlar. Aynı şekilde yeşil çay ve ada çayı gibi bitki çaylarını buzdolabında beklettikten sonra, pamuk yardımı ile cilde uygulanması da cildin sıkılaşması için etki gösterecektir.

Bal, yoğurt, limon suyu ve salatalık içeren tüm doğal cilt maskeleri de cildin sıkılaşması için tercih edilmesi gereken en önemli ürünler arasında yer almaktadır. Gün içerisinde 10 dakika süre ile yüz kaslarını sıkıp bırakarak da cildi sıkılaştıracak egzersizler kolaylıkla uygulanabilir. Düzenli ve doğru şekilde cilt sıkılaştırma yöntemleri uygulandığı takdirde, 25 yaş ve sonrası için cildin sarkması büyük ölçüde engellenebilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz