Cilt Sıkılaştıran Tonik

Cilt Sıkılaştıran Tonik

Yüz bakımı özellikle bayanlar için oldukça önemlidir. Özellikle ciltte biriken siyah noktalar herkesin oldukça canını sıkarlar. Cildinizin daha sıkı olması ve temizlenerek gözeneklerin açılması hem cildinize ferahlık verecek hem de siyah noktaların oluşmasını engelleyecektir. Cildi gerginleştirecek en doğal tonik limon suyudur. Limon suyuyla hazırlanacak tonik sayesinde cildiniz hem ferahlayacak hem de sağlıklı ve temiz bir hal alacaktır.

Cilt Sıkılaştırıcı Tonik Yapımı

Cildinizi sıkılaştıracak tonik için ihtiyaç duyacağınız malzemeler, bir adet limon ve pamuk toplarıdır. Yüzünüzü yıkayarak temizledikten sonra havluyla iyice kurulayın. Bir Limonu sıkıp suyunu küçük bir şişenin içerisinde muhafaza edin. Bir pamuk topunu alarak limon suyuyla ıslatın. Yüzünüzün sorunlu bölgelerine haftada 3-4 kez  yatmadan hemen önce sürmek suretiyle uygulayın. Sabaha kadar yüzünüzde durmalı, uyandığınız zaman ılık suyla yüzünüzü durulamalısınız. Sonra yüzünüzü nemlendirici kullanarak nemlendirmeyi sakın unutmayın. Yüzünüzün tamamına sürülecek limon suyu cildinizi gerginleştirecektir. Limon suyu şişesini buzdolabında bir hafta kadar saklayabilir, her gece kullanabilirsiniz. Limon suyunun hassas bazı ciltlere ağır gelebileceği bilinmelidir. Bu tür ciltler için yarı yarıya limon ve su karıştırılabilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz