Cilt Lekelerine Maydanoz Maskesi

Cilt Lekelerine Maydanoz Maskesi

Ciltte oluşan lekeler cinsiyet farkı olmaksızın, rahatsız edici cilt sorunlarının başında gelmektedir. Ayrıca görsel açıdan da bir sorun haline gelen cilt lekeleri, sıklıkla çene, alın gibi bölgelerde görülmektedir. Ancak vücudun diğer bölgelerinde de, cilt lekesi sorunlarına rastlanabilir. Lekelerin oluşma nedenlerinin başında güneş ışınları, hormonal değişimler, enfeksiyon hastalıkları, solaryum uygulaması gelmektedir. Aşırı ilaç ve hatalı kozmetik kullanımı varsa, bu da leke oluşumunu tetikleyebilir. Ancak cildinizde oluşan ve rahatsızlık veren bu lekelerden, doğal yollarla kurtulmanız mümkündür. Mutfağın olmazsa olmazlarından maydanoz ile, ciltte oluşan lekeler için etkili bir maske hazırlayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Maydanoz Maskesi

Malzemeler
* 1 Kök Maydanoz
* 2 Yemek Kaşığı Yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Maydanozu yıkadıktan sonra, saplarıyla birlikte blenderden geçirin. İyice kıydığınız maydanozlara, 2 yemek kaşığı yoğurt ekleyin. Koyu bir krem kıvamına gelene kadar karıştırın ve seyreltmek için çok az su kullanın. Hazırladığınız maskeyi ılık su yardımıyla temizlediğiniz cildinize, masaj yaparak yedirin. Yarım saat bekledikten sonra, yüzünüzü ılık su ile iyice temizleyin ve kurulayın.

Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır. 2 ay içinde lekelerden kurtulduğunuzu farkedebilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz