Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir?

Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir?

İç ve dış etkenler ciltte çeşitli lekelere neden olmaktadır. Lekenin büyüklüğü, nedeni ve durumuna göre farklı yöntemler uygulanmaktadır. Cilt üzerinde oluşan lekelerden kurtulmak için dermo kozmetik ürünler, medikal ve doğal yöntemlerden yararlanılır.

Dermo Kozmetik Ürünler

Krem, serum, peeling, jel, maske gibi ilaç teknikleriyle geliştirilen ve dermatolojik klinik testlerden geçerek oluşturulan ürünlerdir. Dermatoloji, cildiye, eczane, estetik ya da güzellik uzmanı gibi işin ehli bireylerden destek alınmalıdır. Önemli olan doğru teşhis ve tedavidir. Güneşin olumsuz etkilerine karşı yaz-kış güneş kremi kullanmak cilt lekeleri için bir tedbirdir.

Medikal Yöntemler

Oluşum nedenleri farklılık gösteren cilt lekeleri için mezoterapi ve lazer uygulaması kısa sürede etkili sonuçlar vermektedir. Güvenilir bir klinikle ve uzman kadrosuyla işbirliği yapmak son derece önemlidir.

Lazer; lekeli alan muayene edildikten sonra seans sayısı belirlenir. Uygulama sonrası belirgin bir fark oluşur. bireyden bireye değişse de kaşıntı, ağrı, kızarma, morarma gibi yan etkileri görülmektedir.

Mezoterapi; cilt altına küçük ince uçlu iğnelerle ilgili bölgeye tedavi amaçlı karışımın enjekte edilmesidir. Renk açıcı, canlandırma, leke ve kırışıklık giderme amaçlı uygulanan medikal yöntemdir. Uzman kontrolünden sonra seanslar halinde etkili sonuç alınmaktadır. Lazer uygulaması gibi farklı yan etkiler oluşabilir.

Doğal Yöntemler

Evde hazırlanıp uygulanabilen, ekonomik ve doğal karışımlardır. Cildi temizleyip kuruladıktan sonra uygulama yapılmalıdır. Olgun lekeler için sabırla uygulama yapmaya devam edilmelidir.

1 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 2 tatlı kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı karbonatı cam kasede karıştırın. Lekeli alana sürdükten sonra 20 dakika bekletin. Ilık bol suyuyla durulayın. Cildinizi aloevera jeli ile nemlendirin. Düzenli olarak haftada iki kez uygulayın. Lekenin durumuna göre etki süresi değişmektedir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz