Cilt Kusurları İçin Önleyici Bakım Maskeleri

Cilt Kusurları İçin Önleyici Bakım Maskeleri

Sivilceler, akne, beyaz lekeler, siyah noktalar ya da güneş lekeleri bunların hepsi cilt güzelliğini olumsuz yönde etkileyen başlıca cilt kusurlarıdır. Bunların oluşma nedenleri genellikle cildin çok yağlı ya da çok kuru olması, güneşlenme süresinin iyi ayarlanamaması, yaşlılık ya da yanlış beslenme gibi durumlardır. Bu cilt problemlerini önlemek amacıyla çeşitli maskeler kullanabilir ve bu sorunlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bizde sizlere bu yazımızda sizlere cilt kusurları için önleyici bakım maskelerinden bahsedeceğiz. Evinizde bu maskeleri rahatlıkla uygulayabilir ve daha güzel bir cilde kavuşabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Bakım Maskesi

Eğer yüzünüzde çok fazla siyah nokta varsa bunlardan kurtulmak için limon suyu ve yoğurttan faydalanabilirsiniz. Bu iki malzemeyi az miktarda bir kabın içerisine koyup karıştırın ve yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Bu maskeyi saklamayın ve uygulayacağınız miktarda yapın. Düzenli yaptığınızda farkı göreceksiniz.

Nemlendirici Bakım Maskesi

Kuruyan cildin nem oranını dengelemek amacıyla 1 yumurtanın sarısı, 1 tatlı kaşığı bal ve 2 çay kaşığı zeytinyağını bir kaba koyup karıştırın. Daha sonra yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü güzelce yıkayın. Bu maske ile daha canlı bir cilde sahip olacaksınız.

Cilt Lekeleri İçin Bakım Maskesi

Cilt lekelerinden kurtulmak amacıyla 1 çay kaşığı limon, 1 yemek kaşığı süzme bal ve yoğurdu bir kaba koyup güzelce karıştırın. Malzemeler iyice karıştıktan sonra maskeyi yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi düzenli uyguladığınızda cildinizdeki lekeler zamanla yok olacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz