Cilt Kuruluğunda Su Ve Sabuna Dikkat

Cilt Kuruluğunda Su Ve Sabuna Dikkat

Uzmanlar kuru ciltli kişileri su ve sabun kullanırken dikkatli olunması konusunda uyarıyor.

Cildinde kuruluk problemi olanlar su ve sabunu çok fazla kullanmaları halinde ciltlerindeki kurumayı hızlandırarak ciltlerinin daha çabuk pörsümesine izin vererek kırışıklık oluşumuna zemin hazırlamış oluyorlar.

Kuruluk Nedenleri Nelerdir?

Kuru ciltlerde mevsim fark etmez, cilt yaz kış kurudur, kışın soğuktan, yazın sıcak rüzgarlardan çok çabuk etkilenir.

Birde yaş ileri derecede ise kuruluk daha da artacaktır, işte tam da bu noktada su ve sabun kullanırken temkinli olmak gerekir.

Cilt kuruluğu yaşayan kişiler, öncelikle kuruluğun sebebini öğrenmek için mutlaka bir cildiye uzmanı ile görüşmelidir, çünkü bazı deri hastalıkları da kuruluğa sebep olmaktadır.( egzama, sedef gibi)

Cildinde Kuruluk Olanlar Ne Yapmalı?

Cildinde kuruma problemi olanlar su ve sabundan mümkün olduğunca kaçınmalıdır, su ve sabun kullanımının fazlalığı cildin yok denecek kadar az olan nemini alarak, kuruluğunu artmasına sebep olacaktır.

Cildinde aşırı kuruluk olanlar daha az banyo yapmalı, kullandıkları sabunlar gliserin içerikli olmalıdır.

Kuru cilde sahip kişiler dar kıyafetler giymemelidir. Sürtünme kuru cildin pullanarak dökülmesini hızlandırır.

Kuru ciltli kişiler denizden veya duştan çıktıktan sonra, cilt nemini kaybetmeden nemlendirici krem, bebek yağları, veya zeytinyağı ile ciltlerine masaj yapmalıdır. Cilt kuruluğunda süt banyosu da etkilidir. Cildin nem dengesini korumak doğal ürünlerle mümkün olmuyorsa cildiye uzmanının verdiği ilaçlarla cilt kuruluğunda rahatlama sağlanabilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz