Cilt Kuruluğuna Pratik Çözümler

Cilt Kuruluğuna Pratik Çözümler

Cilt kuruluğu kış aylarda kendini daha sık hissettiren bir cilt problemidir ve bazen tek belirtisi kaşıntı bile olabilir.

Havanın soğuması, doğal gaz ya da kalorifer sistemlerinin havayı kurutması ciltteki nem oranını da düşüreceğinden cildiniz normalde nemli bile olsa cilt kuruluğu yaşadığınız dönemler illaki olmuştur.

Çözümsüz bir sağlık sorunu değildir fakat bir çaresine bakmadığınız sürece egzama gibi daha ciddi ve kalıcı sorunlar karşınıza çıkabilir. Cilt kuruluğuna pratik çözümler bulmak için doğru yerdesiniz.

Cildinize düzenli bir şekilde nemlendirici uygulamak yapabileceğiniz en etkili ve pratik yoldur. Kullandığınız nemlendiricilerin içeriğinde gliserin, pentatol veya lanolin olmasına dikkat etmelisiniz çünkü bunlar güçlü nemlendiricilerdir. Nemlendirici seçerken cildinizin sivilcelere olan eğilimini de göz önüne almalısınız.

Kış aylarında aldığınız duşlar kısa sürmeli, sıcak su yerine ılık su tercih edilmeli ve duşun ardından tüm vücuda nemlendirici vücut kremi sürmek ihmal edilmemelidir. Eğer sabun kullanıyorsanız kesinlikle yağlı olmasına özen gösterin.

Bu aylarda deterjanlardan tamamen uzak durun ya da bir bulaşık eldiveni edinin.

Kuruyan bölge dudaklar ise bal ile nemlendirilmeli veya dudak nemlendiricisi kullanımı sürekli olmalıdır.

Topuk ve dirseklerdeki kuruluk artış göstermişse zeytinyağı gibi doğal bir nemlendirici size çok yardımcı olacaktır.

Sebze, meyve ve su tüketimi artırılırsa cildin nemlenme oranı yükselecektir. Bunun yarı sıra fındık, fıstık, üzüm gibi kuru yemiş türleri kışın daha fazla tüketilmelidir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz